jak usunąć zdjęcie z facebooka

Facebook jest od kilku lat bardzo popularnym portalem. Korzystają z niego niemal wszyscy, bo daje nam na prawdę wielkie możliwości.
Przede wszystkich bez większych przeszkód możemy kontaktować się z naszymi znajomymi, którzy mieszkają za oceanem i przy tradycyjnej formie kontaktu wydalibyśmy krocie pisząc smsy czy dzwoniąc, a i pisząc listy musielibyśmy czekać na odpowiedź wieki.

Jak usunąć zdjęcie z facebooka

Dzięki Facebookowi mamy możliwość nawiązywaniu nowych kontaktów, a także reanimacji starych z osobami, których nawet kilka lat nie widzieliśmy. Jest to bardzo wygodne, bo wiadomości szybko dochodzą do nadawcy i ma możliwość błyskawicznie nam na wiadomość odpowiedzieć, a co najważniejsze? Nie musimy za to płacić.

Każdy z nas przyzwyczaił się do określenia Facebooka jako najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie jednak jego założyciel Mark Zuckerberg miał inne plany i działająca platforma nie miała działać tylko jako portal o charakterze społecznościowym.
Zuckerberg postanowił urozmaicić platformę o wiele innych opcji i zdecydowanie poszerzyć dla nas jego możliwości.

Teraz możemy dzięki niemu wypromować naszą firmę poprzez stworzenie jej profilu z opisem z informacją czym się zajmuję, jakie ma godziny otwarcia, umieścić zdjęcia naszych prac i wykonanych usług, a także portal stwarza możliwość wystawienia opinii na temat naszej firmy przez innych użytkowników i dzięki temu każdy wie czy warto skorzystać z naszych usług.

Oczywiście działa to w 2 strony. My możemy bardzo łatwo dzięki Facebookowi znaleźć firmę kiedy potrzebujemy jakiejś usługi i od razu wiemy czy warto skorzystać z jej usług. Możemy napisać do właściciela firmy i ustalić termin wykonania naszej usługi co znacznie skraca nam czas oczekiwania na wykonanie zleconego przez nas zadania.

jak usunąć zdjęcie

Początkowo Facebook miał być portalem z którego mieli korzystać studenci i absolwenci Uniwersytetu Harvard i dzięki niemu łatwo i szybko się ze sobą komunikować. Jednak portal szybko się rozbudował i aktualnie korzysta z niego nawet miliard użytkowników jednocześnie. Platforma pierwszy raz została uruchomiona 04 lutego 2004 roku i korzystały z niej osoby dla których był pierwotnie przeznaczony jednak bardzo szybko dowiadywało się o nim coraz więcej osób i już w maju 2007 roku łączył osoby na całym świecie.

Jakie daje korzyści poza reklamą naszej firmy?

Możemy z łatwością w kilka sekund obejrzeć zdjęcia dodane przez naszych znajomych, określić czy nam się podobają, skomentować je. Mamy możliwość dodania video i podzielenie się ze znajomymi co ciekawego robiliśmy i w jakim ciekawym miejscu byliśmy, a jak usunąć zdjęcie z Facebooka?

Musimy odwiedzić folder ze zdjęciami, w którym znajduje się fotka do usunięcia, następnie wybieramy pożądane zdjęcie i odwiedzamy zakładkę opcji pod zdjęciem, a następnie klikamy usuń to zdjęcie. Na końcu potwierdzamy nasz wybór.
Jak widać nic prostszego. Facebook nie dość, że daje nam ogromne możliwości to jest jeszcze bardzo łatwy w użytkowaniu.

W łatwy sposób możemy za jego pomocą dowiedzieć się kto w naszej okolicy ma do oddania szczeniaki, małe kotki, a także sami możemy poszukać nowych właścicieli dla szczeniąt, które posiadamy nie oddając ich do schroniska. Dzięki niemu dowie się o nich więcej osób niż tradycyjną pocztą pantoflową.
Jednak portal nie ma tylko plusów. Możemy doszukać się też znacznych minusów. Ze względu na tak wielką ilość korzystających z niego użytkowników coraz częściej słyszy się o wirusach, które sami nieświadomie możemy wysłać naszym znajomym w formie łańcuszka.
Możemy się też łatwo od Facebooka uzależnić, ponieważ daje nam tyle możliwości, że tracimy godziny na przeglądanie go bez celu zaniedbując swoje codzienne sprawy i obowiązki.

delete

Kolejne bardzo groźne zjawisko, które można zaobserwować jest brak życia rzeczywistego u młodych ludzi choć nie tylko młodych.
Osoby kontaktują się tylko przez Facebooka, dzielą się swoimi bolączkami i smutkami i nie pomyślą nawet żeby tradycyjnie spotkać się na kawę czy spacer.
Można by pokusić się o stwierdzenie, że ludzie prowadzą drugie wirtualne życie co jest zjawiskiem niepokojącym. Tym bardziej, że jego skala niebezpiecznie i w bardzo szybkim tempie się powiększa.

O ile ludzie dorośli potrafią sobie uświadomić, że coś jest nie tak, o tyle dzieci nie zauważą problemu, a my dorośli pracując bardzo dużo nie wiemy często co robi nasze dziecko w ciągu dnia. Warto się tym zainteresować i zagłębić ile nasze dziecko spędza czasu na tym portalu i czy zdarza mu się zwyczajnie spotkać z koleżanką czy kolegą na spacer, żeby się później nie okazało, że nasze dziecko prowadzi tylko internetowe drugie życie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here