wtorek, Kwiecień 23, 2019

Jak zdać testy psychologiczne do Policji? Praktyczne porady

0
Jak zdać testy psychologiczne do Policji? Praktyczne porady

Od lat w czasie rekrutacji, testy psychologiczne zbierają największe żniwo wśród kandydatów. Policyjny egzamin psychologiczny jest bardzo wymagający i trzeba się do niego dobrze przygotować. Jeżeli wiesz czego możesz się spodziewać, dużo łatwiej zaliczyć ten trudny egzamin.

Jakie pytania pojawiają się na testach psychologicznych? Co trzeba wiedzieć przed egzaminem? Zapraszamy do lektury.

Czy warto kłamać?

Kandydaci powinni charakteryzować się specyficznymi cechami charakteru, a to między innymi – odwaga, szczerość i praworządność.

Testy psychologiczne weryfikują czy kandydaci posiadają te określone cechy, które są częścią schematu wizerunku  „idealnego policjanta” jakim kierują się psychologowie przy wyborze kandydatów.

Jakakolwiek próba manipulacji odpowiedziami zostanie wykryta. Testy psychologiczne do Policji są stworzone w taki sposób, żeby zminimalizować możliwości udzielania zafałszowanych odpowiedzi.

Odpowiadajcie szczerze na wszystkie zadane pytania. Na każdym etapie rekrutacji możecie spodziewać się różnych, dziwnych i często szokujących pytań dotyczących Waszej osobowości i zachowań w określonych sytuacjach.

Pytania/stwierdzenia mogą przybierać następującą formę:

  • Nigdy nie zdarzyło mi się szukać niebezpieczeństwa tylko dla samej przyjemności.

·         Często dziwię się, czemu bywam tak zrzędliwy i gderliwy.

·         Lubię poznawać ważne osoby, gdyż wtedy sam czuje się ważniejszy.

·         Czy liczysz płyty chodnikowej na spacerze?

·         Czy często czujesz duszności?

Odpowiedzi na pytania/stwierdzenia udzielamy odpowiadając TAK lub NIE.

Starajcie się nie naginać odpowiedzi. Odpowiadajcie szczerze, zgodnie z tym co odpowiada Waszej codziennej rzeczywistości.

Nie obawiajcie się, że się nie nadajecie. Zawsze warto spróbować. Do pracy w Policji nie poszukują następców Stevena Seagala ani Jean Claude Van Damme.

Jak wyglądają testy psychologiczne do Policji? Krok po kroku.

Testy psychologiczne podzielone  są na trzy główne etapy. Każdy z nich weryfikuje Twoje uwarunkowania psychologiczne do podjęcia pracy, w tym trudny zawodzie jakim jest policjant.

  1. Pierwszy etap to test na inteligencję. Otrzymacie kilkanaście prostych zadań matematycznych, logicznych i zadań opartych o matrycę Ravena. Wyniki testów pomagają określić poziom inteligencji kandydata.
  2. Druga część etapu to test psychologiczny. Na arkuszu otrzymacie 100 pytań, które pomogą określić Twoje cechy charakteru, emocjonalność, podatność na stres i wzorzec zachowań w różnych sytuacjach.
  3. Ostatnia, trzecią częścią testu jest rozmowa z policyjnym psychologiem. W tym etapie weryfikowane będą udzielone przez Ciebie odpowiedzi. Psycholog może zadawać pytania, które pomogą mu zrozumieć Twoją osobowość.

Naginanie prawdy jest zwyczajnie nieopłacalne. Testy są skonstruowane w taki sposób, który pomaga wykryć próbę zafałszowania odpowiedzi.

Rozmowa kwalifikacyjna – ostatni krok w rekrutacji

Ten etap nazywany był przed laty „wywiadem zorganizowanym”. Obecnie, powszechnie używa się szerzej znanego określenie „rozmowa kwalifikacyjna”.

Rozmowa odbywa się w  zamkniętym pokoju, w towarzystwie komisji na którą składa się zawodowy policjant i policyjny psycholog.

Przede wszystkim, nie stresujcie się! Podejdźcie do tej rozmowy na pełnym luzie i odpowiadajcie szczerze. Każdy fałsz zostanie zauważony.” – mówią specjaliści Odpowiedzi.com.pl.

Spodziewaj się różnych, niestworzonych pytań. Mogą dotyczyć praktycznie wszystkiego. Od Twojego dzieciństwa, po obecną sytuację sercową. Pamiętaj, te pytania mają wyprowadzić z równowagi, rozbroić psychikę i uczynić podatnym na stres.

To główny cel tego etapu, sprawdzić podatność na stres i jak na niego reagujesz. Każde Twoje zachowanie zostanie ocenione pod kątem przyszłej pracy w Policji.

Home Office – jak urządzić biuro w domu?

0
Home Office – jak urządzić biuro w domu?

Coraz więcej firm oferuje możliwość pracy zdalnej – szczególnie, jeśli wszystkie zadania do wykonania wykonywane są na komputerze, praca jest samodzielna, a jej efektami możesz się łatwo podzielić przez internet. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na dojazdy do firmy i łatwiej zorganizować sobie dzień. Aby jednak zdalna praca była efektywna, będziesz potrzebował odpowiedniego stanowiska pracy w domu – jak je zorganizować?

Jak skutecznie inwestować w fundusze kapitałowe?

0
Jak skutecznie inwestować w fundusze kapitałowe?

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe to atrakcyjna propozycja przeznaczona dla osób, które chciałyby pomnażać swoje pieniądze, a przy tym otrzymać ochronę ubezpieczeniową. Jak skutecznie inwestować w UFK?

Sposoby na ochronę prywatności w sieci

0
Sposoby na ochronę prywatności w sieci

Ostatnio bardzo wiele mówi się o bezpieczeństwie i prywatności w sieci. Wszystkie większe serwisy internetowe chwalą się swoimi zabezpieczeniami i informują nas, że nasze dane są u nich w pełni bezpieczne. Z drugiej zaś strony, tej bardziej mrocznej, co chwilę zdarzają się wycieki danych (i to nie tylko w małych amatorskich serwisach, ale również w przypadku większych sklepów internetowych, a nawet banków) i informacje o nas trafiają w ręce osób niepowołanych. W dodatku, surfując po Internecie zostawiamy po sobie mnóstwo śladów i danych, które są skrzętnie zbierane przez firmy i wykorzystywane m.in. do personalizowania reklam.

ZOBACZ TEŻ

Jak zdać testy psychologiczne do Policji? Praktyczne porady

Od lat w czasie rekrutacji, testy psychologiczne zbierają największe żniwo wśród kandydatów. Policyjny egzamin psychologiczny jest bardzo wymagający i trzeba się do niego dobrze...