jak sprawdzić czyjś email na facebooku

Od kilku lat większość naszego życia przeniosła się do mediów społecznościowych. Oznacza to, że tyle samo, lub nawet więcej czasu, spędzamy w świecie wirtualnym zamiast w realu. Chcąc nawiązać kimś kontakt często nie wiemy jak sprawdzić czyjś email na facebooku. Ta informacja by znacząco ułatwiła nam nawiązywanie kontaktu ze znajomymi, szczególnie z tymi, z którymi kontakt urwał nam się wiele lat temu.

Wiele osób zastanawia się jak sprawdzić czyjś email na facebooku.

Opcji znalezienia tej informacji jest wiele. Jedną z nich jest wnikliwa analiza informacji, które nasz znajomy umieścił o sobie w sekcje informacje. Istnieje szansa, że wśród danych na temat ulubionych filmów, książek czy ulubionych aktorów lub aktorek znajduje się informacja na temat maila naszego przyjaciela. Kolejną opcją jest przeszukanie zdjęć. Możliwe, że pomiędzy zdjęciami z wakacji, z pracy lub ze spotkać biznesowych zawieruszyła się drobna informacja na temat maila naszego znajomego.

Ostatecznie, gdy wszystkie powyższe metody nas zawiodą pozostaje napisanie wiadomości prywatnej do naszego znajomego i zapytanie go o jego maila. Możemy to uzasadnić chęcią nawiązania głębszej relacji, w której email naszego znajomego będzie ogrywał znaczną rolę. W końcu jest dużo łatwiej dzielić się plikami i różnymi wydarzeniami z naszego życia gdy mamy możliwość wymieniania się mailami.

Sytuacja znacznie się komplikuje gdy chcemy pozyskać wiadomości na temat maila kogoś z kim się nie znamy i nie jest on naszym znajomym na facebooku.

Wtedy często zachodzimy w głowę jak sprawdzić czyjś email na facebooku.

Wydawać by się mogło, że ostateczną czynność jaką musimy wykonać jest nawiązanie kontaktu z założycielem Facebooka Markiem Zuckerbergiem. Na szczęście pozostaje nam jeszcze dużo innych możliwości. Jedną z nich jest śledzenie internetowej działalności interesującej nas osoby.

fb

Powinniśmy sprawdzać do jakich grup na Facebooku dołącza, jakie strony lubi i jakie inne osoby on sam śledzi i obserwuje. W przypadku śledzenia jego działalności na Facebooku mamy możliwość poznać bliżej jego charakter i osobowość oraz nawiązać z nim kontakt w ramach dyskusji internetowych. Gdy się polubimy i zostaniemy przyjaciółmi po prostu należy się wzajemnie dodać do znajomych i zacząć stosować metody opisane powyżej. Można też spróbować wymienić się numerami telefonów komórkowych. Wtedy nasza relacja się pogłębi a zdobycie upragnionego emaila okaże się znacznie łatwiejsze.

Zanim rozpoczniemy realizować wszystkie powyższe czynności należy się głęboko zastanowić po co nam w ogóle mail osoby której nie znamy i z którą nie łączyła nas wcześniej żadna relacja. Jeśli posiadamy jakiś biznes, którego byt jest uzależniony od internetu to taki mail może nam się przydać do tworzenia bazy maili. Pozyskana w ten sposób lista mailingowa pomoże rozwinąć nasz biznes i sprzedać znacznie więcej produktów. Aczkolwiek to jak sprawdzić czyjś email na facebooku jest wciąż bardzo skomplikowaną i trudną w realizacji czynnością.

W dobie pogłębiającej się cyfryzacji coraz więcej osób chce chronić swoje prywatne dane przed wścibskimi oczami internetowych gapiów. Email należy do jednej z naszych najbardziej prywatnych danych. Ostatecznie nie chcemy by setki firm codziennie nam spamowało na temat ich usług i produktów. Z tego powodu chronimy nasze dane i nie chcemy by ktoś widział jak sprawdzić czyjś email na facebooku. Jest to ważne szczególnie jeśli ktoś chce odnaleźć nasz mail prywatny, który używamy wyłącznie do kontaktu z najbliższymi i rodziną.

email na facebooku

Możemy się przed tym chronić po prostu nie zakładając żadnego profilu na mediach społecznościowych, a szczególnie na Facebooku. Ograniczy to co prawda nasz kontakt ze światem wirtualnym, ale przynajmniej będziemy mieć pewność, że żadna niepowołana osoba uzyska jakieś informacje na nasz temat. Oczywiście jest to bardzo trudne, ponieważ coraz częściej więcej czasu spędzamy na rozmowach z naszymi znajomymi w internecie zamiast na spotkaniach przy kawie czy na wspólnych spacerach.

Dlatego musimy się głęboko zastanowić czy ważniejsza jest dla nas ochrona naszej prywatności czy otwartość na nowe relacje w świecie wirtualnym. Możemy też zastosować odpowiednie zabezpieczenia naszego konta. Wtedy to jak sprawdzić czyjś email na facebooku nie będzie zaprzątać nam głowy, ponieważ będziemy się czuć bezpiecznie a nasze dane będą przechowywane we właściwy sposób. W sytuacji gdy nasz mail wpadnie w niepowołane ręce zawsze możemy go zmienić, o ile interesująca nas nazwa nie została przez kogoś zajęta.

[Głosów:184    Średnia:1.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here