data urodzenia

Często rejestrując się na portalach nie przykładamy uwagi do podawanych danych. Podajemy dane niepełne, albo nieprawidłowe. Zdarza się, że z obawy przed utratą naszej prywatności decydujemy się na niepodawanie niektórych informacji o sobie w ogóle.

W większości przypadków początkowe dane możemy bezproblemowo edytować. Podobnie jest na Facebooku, chociaż trzeba zaznaczyć, że liczba zmian jest ograniczona. Jeśli więc zmieniałeś datę urodzenia niedawno, to całkiem możliwe, że nie będziesz mógł jej zmienić kolejny raz.
Warto o tym pamiętać i nie wpisywać niepoprawnych danych ponownie. Blokada edycji daty urodzenia na Facebooku zwykle jest tylko chwilowa. Jeśli się pomyliliśmy, prawdopodobnie dostaniemy możliwość poprawy.

jak zmienić date urodzenia

Wiele osób zastanawia się jak zmienić date urodzenia na Facebooku.

Nie jest to trudne i sprowadza się do edycji odpowiedniego pola w zakładce Informacje. Nie musisz pisać do administracji, uzasadniać, ani prosić. Wszystko zrobisz sam w kilka sekund. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Po wejściu na stronę Akualności (inaczej tablica, newsfeed) kliknij w swoje imię i nazwisko (Profil).
2. Na stronie Profilu wybierz zakładkę Informacje. Znajduje się ona w menu obok naszego zdjęcia.
3. Następnie szukaj w menu po lewej stronie zakładki o tytule Dane kontaktowe i podstawowe informacje.
4. W sekcji Podstawowe informacje znajdziesz pole z Datą urodzenia. Najedz kursorem na tą pozycję i rozpocznij edycję. Powinien pojawić się odpowiedni formularz.
5. Ustawiając datę urodzenia, pamiętaj, że kolejna edycja może nie być możliwa. Podaj więc prawdziwą datę.
6. Potwierdź swój wiek i zapisz zmiany, klikając w przycisk pod formularzem. Od tej pory na twoim profilu będzie się wyświetlać nowa data.

Powyższy tutorial odnosi się do polskiej wersji językowej serwisu Facebook. Z poziomu swojego Profilu dokonasz wszystkich potrzebnych zmian. Aplikacja Facebooka jest prosta i czytelna, więc nie powinieneś mieć trudności z poruszaniem się w niej.

Edytując datę urodzenia, mamy możliwość ustalenia kto zobaczy naszą dokładną datę urodzenia i nasz wiek. Jeśli chcemy, aby nasi znajomi składali nam życzenia urodzinowe, warto udostępnić im dokładną datę. Możemy też całkowicie ukryć datę urodzenia. Będzie wtedy widoczna tylko dla nas i dla administracji Facebooka. To jakie ustawienie wybierzemy, zależy całkowicie od naszych preferencji. Warto pamiętać, że powinniśmy być ostrożni. Upublicznianie zbyt wielu informacji w internecie nie jest całkowicie bezpieczne. Zastanów się czy znajomi znajomych powinni znać twój wiek, czy twoja data urodzenia powinna być publiczna. Zawsze kieruj się zdrowym rozsądkiem, zachęca do tego sam Facebook.

Możesz się też zdecydować na niestandardowe ustawienia prywatności. Możesz wskazać konkretnie komu pokazywać datę urodzenia, a przed kim ją ukryć. Osoby, przed którymi zdecydujesz się ukryć swój wiek, nie zostaną poinformowane przez Facebooka. Jest to wygodna opcja i nie należy się bać z niej korzystać. W tej kwestii Facebook na prawdę idzie ci na rękę i dostarcza ci nieograniczone możliwości. Ustawienia prywatności można zmieniać w dowolnym momencie.

jak zmienić date urodzenia na facebooku

Po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian w profilu warto je podejrzeć, korzystając z opcji Wyświetl jako. Link do tej opcji znajduje się w profilu, po prawej stronie. Po wybraniu tej opcji możesz upewnić się, że twoje ustawienia prywatności zostały poprawnie zastosowane. Jeśli nie, możemy wrócić do ich edycji.

Facebook ogranicza możliwość edycji niektórych danych. Jak zostało wspomniane na początku artykułu podobnie jest z datą urodzenia. Takiej aktualizacji można dokonywać w najlepszym wypadku tylko raz na kilka dni. Pamiętaj, że Facebook zapisuje historię twoich zmian i jeśli wykryje, że zbyt często korzystasz z edycji niektórych danych, to w końcu zablokuje ją całkowicie.
Taka polityka ma ograniczyć powstawanie fałszywych kont na portalu. Data urodzenia w przeciwieństwie do na przykład nazwiska, nie ulega zmianie przez całe życie. Częste zmiany tego pola dla większości użytkowników są niepotrzebne. Zawsze podawaj prawdziwe dane. Jeśli dbasz o swoją prywatność, korzystaj poprawnie z ustawień prywatności. Co jakiś czas sprawdzaj czy wszystko jest w tej kwestii w porządku.

Zmiana daty urodzenia nie powinna stanowić trudności dla zwykłego użytkownika Facebooka. Wygląda ona tak samo jak zmiana innych informacji o tobie: numeru telefonu, wykształcenia, czy zainteresowań. Nie powinna ci zająć więcej niż kilka sekund. Jeśli jednak w dalszym ciągu masz problemy, spróbuj jeszcze raz powoli przeczytać tutorial.

[Głosów:8    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here