facebook

Internet obfituje w różnego rodzaju witryny i portale społecznościowe. Dzięki nim możemy przede wszystkim kontaktować się z naszymi znajomymi poprzez pisanie lub rozmowy video. Jest to bardzo duże ułatwienie, ponieważ możemy wysłać wiadomość do wybranej osoby całkowicie za darmo, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Wystarczy tylko dostęp do internetu i konto, za które także nie ponosimy żadnych opłat.

Dzięki takim rozwiązaniom jest to obecnie niemal najpopularniejsza forma kontaktu z drugą osobą.
Najpopularniejszym serwisem, na którym możemy dzielić się swoim życiem jest Facebook. Na naszym udostępnimy zdjęcia, filmy, a także materiały, które się nam spodobały. Dzięki temu możemy podzielić się ze znajomymi nowinkami oraz pokazać gdzie aktualnie się znajdujemy. Na witrynie jest jeszcze wiele opcji, które każdy z użytkowników może wykorzystać.

Wszystko jest ułożone w wygodnym menu, a strona jest przejrzysta i dokładnie opisana za pomocą dodatkowych zakładek. Znajdziemy w nich wiele cennych porad, dzięki którym ułatwimy sobie korzystanie z serwisu. Możemy także posiłkować się poradnikami w internecie i stronami, na których znajdziemy cały opis strony i ich funkcji.

jak wylogować się z facebooka

Jak wylogować się z Facebooka?

Jeżeli potrafimy się zalogować i przeglądać witrynę, to także wylogowanie nie sprawi nam żadnego kłopotu. Jeżeli chodzi o wersję komputerową to wystarczy kliknąć na strzałeczkę w prawym górnym rogu. Rozwinie się nam krótkie menu, gdzie na ostatniej pozycji znajdziemy napis „wyloguj się”. Wystarczy na to kliknąć i w ten sposób wyjdziemy z naszego konta. Wersja mobilna także jest bardzo łatwa i podobna w obsłudze. Musimy tylko wejść w ikonkę z trzema paskami, która także znajduje się w prawym górnym rogu.

Tam widnie już więcej opcji, dlatego musimy przewinąć wszystko na sam dół. Na końcu zobaczymy znaczek z napisem „wyloguj się” wystarczy, że wejdziemy w tą opcje i automatycznie zostaniemy przeniesieni na stronę główną, gdzie ponownie można się zalogować lub stworzyć nowe konto.
Pamiętajmy, aby za każdym razem zamykać strony, na które wchodziliśmy w publicznych miejsca.

Jeżeli korzystamy z naszego prywatnego konta w szkole, w pracy, w kafejkach internetowych itd to zawsze musimy się wylogować i wyczyścić nasze dane. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć włamań i wszelkich zmian na koncie przez nieznajome osoby. Dbajmy o swoje dane i prywatność, ponieważ nigdy nie wiemy, kto może wykorzystać nasze prywatne informacje.
Jeżeli posiadamy konto na facebooku, to także warto uważać jakie treści tam publikujemy.

Jeżeli będziemy podawać zbyt dużo informacji o sobie, to każdy bez problemu będzie mógł nas odnaleźć, przez co możemy mieć tylko nieprzyjemności z nieznajomą nam osobą. Nie warto także logować się do portali społecznościowych poprzez nieznane nam sieci WiFi. Osoba, która świetnie zna się na danych i na uzyskiwaniu informacji, może sprawdzić kto zalogował się poprzez jego sieć, a nawet rozszyfrować nasze hasło.

Gdy jesteśmy poza domem warto korzystać ze swojego internetu lub tylko i wyłącznie z zaufanych połączeń.
Facebook posiada także aplikację, która dostępna jest na urządzenia mobilne. Messenger, bo tak się nazywa, jest bardzo powszechny i znany na całym świecie. Dzięki niemu szybko wyślemy wiadomość i udostępnimy zdjęcia lub filmy drugiej osobie. Możemy tworzyć takie konferencje i porozmawiać ze znajomymi głosowo. Takie połączenie daje nam wiele możliwości a także sprawia, że nie musimy już martwić się o inne aplikacje.

jak wylogować się

Messenger wystarczy aby kontaktować się z bliskimi, niezależnie od tego gdzie jesteśmy. Działa on niemal na całym świecie, a może posiadać go każdy, kto wcześniej założy konto. Wylogowanie się z takiej aplikacji jest jednak nieco bardziej skomplikowane. Musimy przelogować się na inne konto lub wyczyścić dane aplikacji w ustawieniach telefonu. Możemy także wejść na stronę Facebook’a i zaznaczyć opcję, że chcemy wylogować się ze wszystkich urządzeń.

W taki sposób wszystkie sesje zostaną zakończone, a my będziemy spokojni o nasze bezpieczeństwo. Jeżeli zauważymy, że ktoś niepożądany był na naszym koncie, to niezwłocznie musimy zmienić hasło, a najlepiej także ustawić nowy e-mail do naszego logowania. Dzięki temu unikniemy takich sytuacji i w porę zabezpieczymy swoje wiadomości i konto.
Warto co jakiś czas sprawdzać, czy ktoś nieznajomy nie zalogował się z innego miejsca na nasz profil. Wszystkie takie opcje dostępne są w ustawieniach, a dzięki dokładnemu opisowi będziemy wiedzieli jakie kroki i środki należy podjąć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here