jak usunąć znajomego z facebooka

Internet daje wiele rozmaitych możliwości, dzięki którym bez problemu opublikujemy swoje treści lub skontaktujemy się ze znajomymi. Możemy także przeglądać wiele witryn, oceniać różnego rodzaju posty lub śledzić udostępnienia innych użytkowników. W sieci możemy znaleźć praktycznie wszystko co chcemy. Obecne portale społecznościowe pozwalają na udostępnianie zdjęć, filmików a także na rozmowy z bliskimi osobami.

Tego typu witryny dają nam bardzo dużo wiele możliwości, a dzięki nim możemy się odstresować i miło spędzić czas na tym co lubimy. Bardzo popularnym serwisem, który istnieje już kilkanaście lat jest Facebook. Pozwala on nie tylko na kontaktowanie się z wybranymi osobami, ale także na publikowanie postów i relacji ze swojego życia. Na tym portalu możemy dodać wszystkich znajomych, których chcemy mieć w naszych kontaktach.

Wystarczy wyszukać profil wybranej osoby, a następnie zaprosić ją do grona znajomych. Jest to bardzo szybka i prosta opcja, dzięki której zyskamy możliwość kontaktowanie się z nowo dodanymi użytkownikami. W dzisiejszych czasach już każdy z nas może założyć własne konto, a także dołączyć do wybranego portalu społecznościowego.

Czasami bywa tak, że relacje z kimś się psują lub chcemy po prostu o kimś zapomnieć. Wtedy zazwyczaj usuwamy go ze wszystkich naszych kontaktów i sprawiamy, że nie będziemy musieli już oglądać udostępnionych przez jego treści.

Jak usunąć znajomego z Facebooka?

Wystarczy wejść na jego profil a także odszukać zakładkę „znajomi”. Po rozwinięciu wszystkich dostępnych opcji na samym końcu widnieje przycisk „usuń z grona znajomych”.

jak usunąć znajomego

Wystarczy tylko, że raz klikniemy, po czym potwierdzimy nasz zamiar. W takie szybki sposób możemy pozbyć się niechcianego przez nas kontaktu i nie martwić się już problemami z tym związanymi. Jeżeli mimo wszystko ktoś ciągle do nas wypisuje możemy także go zablokować i nie odczytywać jego wiadomości. Tutaj również nie będzie żadnych trudności i bez problemu wykonamy całą operację.

Wystarczy wejść w okno rozmowy z daną osobą i kliknąć w prawym górnym rogu zakładkę „opcje”. Widnieje ona w postaci koła zębatego. Następnie wyszukujemy ikonkę z napisem „ignoruj wiadomości” lub też „zablokuj”. Dzięki temu nie będziemy dostawać już uporczywych, niechcianych przez nas wiadomości.

Pamiętajmy, że na żadnym portalu społecznościowym nie możemy zostać zmuszeni do żadnych działań. Jeżeli ktoś zaszedł nam za skórę lub zawiedliśmy się na kimś, to nie jesteśmy zobowiązani by dalej utrzymywać z tą osobą kontakt. Wystarczy, że zablokujemy ją odpowiednio wcześniej a także uspokoimy się i usuniemy zbędny już kontakt. Pamiętajmy, że jednak jest to ostateczność. Warto wcześniej wytłumaczyć całą sytuację lub konflikt, z którym właśnie się zmagamy.

Czasami wystarczy szczera rozmowa lub na spokojnie wytłumaczyć swój punkt widzenia i przekazać drugiej osobie co myślimy o danym zajściu. Pamiętajmy, że każdy popełnia błędy, dlatego nie przekreślajmy od razu każdego, kto będzie żałował swojego złego postępowania i przeprosi nas w kulturalny sposób.

Na Facebooku możemy spotkać się także z osobami, które wysyłają nam niepotrzebne treści lub chcą się zapoznać mimo naszych sprzeciwów. W takim przypadku opcja zablokowania będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Pamiętajmy również, że nie możemy ufać wszystkim ludziom, których poznamy w internecie, ponieważ nigdy nie znamy ich prawdziwych zamiarów.

Wielu internetowych znajomych może okazać się oszustami i naciągaczami, którzy napisali do nas tylko po to, aby mieć z tego jakieś korzyści. Nie warto odpisywać na podejrzane wiadomości oraz korzystać z promocji i usług oferowanych przez losowe osoby. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo oraz o to, aby żaden użytkownik w internecie nam nie groził i nas nie zastraszał. Takie sprawy powinniśmy zgłaszać na policję, szczególnie jeśli ktoś jest w stosunku do nas agresywny.

facebook

Znajomi, których dodajemy powinny być osobami, które dobrze znamy a także ufamy im i wiemy, że w żaden sposób nam nie zagrożą. Warto także zadbać o swój profil tak, aby nie wszyscy mogli go widzieć, ponieważ niepożądane osoby mogą znaleźć nasze dane i w jakiś sposób to wykorzystać.

Facebook oferuje wiele opcji i możliwości, dzięki którym ukryjemy dowolną zawartość, a także zrobimy swoje konto częściowo prywatne lub widoczne tylko dla znajomych osób. Zawsze zwróćmy uwagę na to, kogo dodajemy do grona naszych znajomych oraz dowiedzmy się jakie ma wobec nas intencje. Nasze decyzje nie powinny być podejmowane pod naciskiem nieznajomych nam użytkowników. Dbajmy o swoje dobro zarówno w świecie realnym, jak i w internecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here