jak zmienić hasło

Hasło profilu na facebooku jest jak klucz do naszego mieszkania. Więcej. Hasło na tym najpopularniejszym portalu społecznościowym jest jak pin do karty kredytowej, podpis i klucz razem wzięte. Dostęp do niego może skutkować nie tylko popsuciem naszego wizerunku wśród znajomych.

Dzięki facebookowi logujemy się do wielu innych profili i aplikacji. Dostęp do edycji naszych często wrażliwych danych osobowych, które udostępniamy na profilu, może być dla nas nie tylko wstydliwy, ale także zgubny dla naszego portfela. Wstyd wśród znajomych będzie najmniejszym wymiarem kary

jak zmienić hasło na facebooku

Dla niektórych może być jednak dużym problemem, jak zmienić hasło na facebooku. Zmiana hasła jest nie tylko jedną z możliwości na profilu, ale jest to po prostu konieczność. Jedno ze znanych porównań, które krążą po Internecie mówi, że hasło jest jak bielizna. Nie powinniśmy go pokazywać każdemu.

Powinniśmy mieć więcej niż jedną parę. I co często najważniejsze dla higieny, bieliznę i hasła do naszych kont (nie tylko na facebooku) trzeba często zmieniać. Właśnie zmiana hasła na facebooku nie może być tylko przypadkową czynnością gdy zapomnimy starego.

Jak zmienić nasze hasło na facebooku?

Aby zmienić klucz do naszego profilu na facebooku, należy wejść w ustawienia konta. Aby to zrobić trzeba w górnym-prawym rogu kliknąć w mały trójkącik. Rozwinie się wówczas menu z kilkoma opcjami ustawienia naszego konta. Pod listą kanałów, stron i fanpageów, którymi zarządzamy, tuż nad przyciskiem „wyloguj” znajduje się wejście w „ustawienia”.

Po wejściu znajdujemy się na stronie „ogólne ustawienia konta”. Lista opcji, które w tym momencie nas interesują znajduje się po lewej stronie strony. Druga opcja od góry to „Bezpieczeństwo i logowanie”. To właśnie w tym miejscu możemy dokonać zmiany hasła na facebooku. Zmienić nasz klucz do naszego facebookowego mieszkania.

Trzecia ramka w środkowej części ekranu dotyczy logowania. Zmiana hasła to pierwsza z opcji. Aby zmienić nasz klucz do profilu, należy wpisać stare hasło a następnie dwukrotnie wpisać nowe. Facebook sam podpowie nam, czy hasło jest wystarczająco silne i czy czasem nie powtarzamy swojego starego hasła. I już.

System facebookowy poinformuje nas, że należy sprawdzić inne urządzenia, na których moglibyśmy być zalogowani. Nie korzystamy przecież z profili social-media tylko na komputerze, ale także na wszelkich urządzeniach mobilnych. Dlatego sprawdźmy nasz smartfon, tablet, inne komputery (np. w miejscu pracy), a może nawet telewizor z dostępem do Internetu.

Jeśli nie wiemy, czy mogliśmy się zalogować na facebooku u rodziców na komputerze czy u żony na telefonie, facebook sam może sprawdzić , gdzie jesteśmy zalogowani. „Jeżeli myślisz, że ktoś jeszcze mógł znać Twoje stare hasło, najlepiej wyloguj się na wszystkich innych telefonach i komputerach oraz sprawdź niedawne zmiany na koncie” – to komunikat systemowy. Możemy zobaczyć pełną listę urządzeń, gdzie logowaliśmy się na nasze konto.

Może okazać się, że to nie my.

hasła

Co wtedy? Należy wybrać opcję „wyloguj się” z każdego z nich lub jednym kliknięciem opcji dostępnej na końcu listy. W tym miejscu możemy zakończyć całą procedurę zmiany hasła i zabrać się za dalsze, bezpieczne używanie facebooka. Warto jednak pamiętać, że odpowiedni komunikat o naszej zmianie klucza dostępu będzie przysłany na nasz adres e-mailowy, którym logujemy się do naszego profilu.
Jeśli przypadkiem otrzymamy taką informację, gdy nie zmieniliśmy naszego konta, wtedy szybo trzeba postąpić zgodnie z instrukcją umieszczoną w treści maila, aby zabezpieczyć nasze konto.

Warto pamiętać, żeby hasło nie było naszą datą urodzenia (łatwo to sprawdzić i się włamać). Data urodzin rodziców, dzieci czy żony (to też łatwo sprawdzić). Dobrze jest aby w haśle nie znajdowało się słowo „facebook” lub kombinacja naszego imienia i nazwiska. Aby hasło okazało się silne należy używać liter i cyfr. Warto wykorzystać jedną dużą literę. Dobrze sprawdzają się zamiany liter na cyfry. Przykładem niech będzie tytuł tego tekstu, który może wyglądać następująco: „2m1ana ha5ła na fac3b00ku”.

A ty… Kiedy zmieniłeś ostatnio swoją bieliznę i ile par majtek masz w swojej szafce? Komu ostatnio pokazywałeś w jakich bokserkach chodzisz? I analogicznie… Kiedy zmieniłeś ostatnio swoje hasło? Ile wariantów haseł masz w swoim pakiecie?

Czy ktoś zna twoje hasło?

Tak wiele mówi się o ochronie danych osobowych, szczególnie w internecie na profilach, gdzie sami decydujemy co pokazujemy trzeba nasze dane chronić. Pierwszym krokiem do ich bezpieczeństwa jest dobre hasło i częsta jego zmiana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here