jak zobaczyć zdjęcia na facebooku

W dobie rozwoju internetu i ery, w której dostęp do niego ma już praktycznie każdy, naprzód idą też wszelkiego rodzaju portale społecznościowe, które rozwijają się w bardzo szybkim tempie i dają nam możliwość szerokiej komunikacji ze znajomymi, oraz wgląd we wszelkie informacje na każdy temat, w zależności od tego, jakie mamy zainteresowania.

Jak zobaczyć zdjęcia na Facebooku nie będąc znajomym, to pytanie które bardzo często zadaje sobie wiele osób, nie posiadających konta w tym portalu, a chcących zobaczyć, co słychać u ich starego znajomego i dowiedzieć się, jak wiedzie mu się w życiu. Starsze osoby wiele razy słyszą od kogoś, że danej osobie urodziło się dziecko, że wyjechała za granicę i wrzuca bardzo ładne zdjęcia z wielu ciekawych miejsc.

W tym momencie przychodzi wielka chęć weryfikacji tej opowieści, którą przyniósł któryś znajomy, lecz niestety nie mając konta nie uda nam się to raczej. Są bowiem dwie opcje i postaram się je krótko nakreślić. Jedną z nich, która umożliwi nam dostęp do zdjęć starych znajomych, lub osób, których życie mocno nas interesuje, jest po prostu założenie konta na portalu Facebook i dodanie danej osoby do znajomych.

Wtedy po tym, jak dana osoba zaakceptuje naszą prośbę, odblokowane zostaną dla nas jej wszystkie zdjęcia i będziemy mogli mieć w nie wgląd za darmo i bez ograniczeń. Będziemy też mogli skomentować, lub polubić każde zdjęcie z osobna. Portal ten umożliwia nam bowiem aktywne obserwowanie osób i możliwość włączenia się w dyskusje i zostawienia po sobie jakiegoś śladu na profilu danej osoby. Druga opcja jest niestety mniej optymistyczna.

Jeśli chcemy zobaczyć zdjęcia osób, lub jednej konkretnej osoby, a nie znamy jej zbyt dobrze i nie możemy jej dodać do naszych znajomych, a przez to odblokować jej galerii, musimy posiłkować się kontem naszych wspólnych znajomych, ponieważ gdy nie należymy do grona znajomych danej osoby, nie będziemy mieć niestety takiej możliwości, by mieć wgląd w jej dane i życie prywatne.

Jeśli mamy więc wspólnych znajomych, do których to możemy się uda z prośbą, by pokazali nam ze swojego konta, co słychać w życiu osoby, która nas nie interesuje, to uda nam się te zdjęcia zobaczyć.
Ostatnią opcją i szansą na zobaczenie zdjęć osoby na portalu Facebook, której znajomymi nie jesteśmy, jest jej decyzja o nieblokowaniu zdjęć.
Tak, jest taka szansa, że osoba ta podczas zakładania konta na danym portalu, wybrała w ustawieniach prywatności opcję, która umożliwia to, że całe życie i jej działalność na portalu, będą dostępne dla każdego do wglądu i nic nie będzie zablokowane.

Wtedy to z każdego urządzenia jakie mamy w domu, będziemy mogli na spokojnie nie posiadając konta, śledzić co u danej osoby się dzieje i uczestniczyć w jej życiu. Zdarza się tak niestety rzadko, gdyż ludzie starają się cenić swoją prywatność przed nieznajomymi i z reguły opcja blokowania pojawia się na ich kontach, a my zobaczymy tylko tak zwane zdjęcie profilowe, czyli główna fotka, o którą portal prosi nas zaraz po rejestracji, a my wrzucamy ją jako tą główną, która jest wizytówką naszego profilu.

Tak więc wygląda sytuacja przeglądania zdjęć, gdy nie mamy profilu w danym miejscu w sieci. Nie jest tak tylko i wyłącznie na Facebooku, gdyż takimi samymi zasadami i regułami kieruje się większość tego typu firm i miejsc. Najłatwiej więc będzie po prostu dodać taką osobę do znajomych, lub kliknąć opcję obserwuj, jeśli taka jest dostępna na profilu interesującej nas dziewczyny, lub chłopaka.

jak zobaczyć zdjęcia na facebooku nie będąc znajomym

O opcji obserwuj jeszcze nie pisałem, więc dodam o tym kilka słów, gdyż może być to również cenna uwaga w kwestii podglądania danej osoby. Opcja obserwuj jest z reguły dostępna u osób sławnych w danym miejscu, czyli takich, które mają bardzo dużo znajomych, a na ich profilu dzieje się coś bardzo ciekawego. Przez ten ruch na ich tablicy, portal domyśla się, że dzięki popularności danej osoby, mnóstwo osób będzie chciało ją dodać do znajomych i być dumnym z posiadania swojego idola wśród tak zwanych ziomków.

Lecz jak wiadomo wiele osób kieruje się swoimi zasadami i nie chce, by każda osoba miała wgląd w ich życie i została zaakceptowana do ich znajomych. Po to też powstała opcja obserwuj, dzięki której mamy częściowy wgląd w profil osoby, która nas interesuje i możemy zobaczyć część jej zdjęć, lub wpisów, które dodaje na swojej tablicy.
Reasumując, jak już wyżej opisałem jest sporo opcji zobaczenia zdjęć nie mając danej osoby w swoich znajomych, musimy tylko wykazać się sprytem i lekką chęcią w ich poszukiwaniach.

[Głosów:64    Średnia:1.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here