hacekr

Coraz mniej osób nie posiada swojego konta w mediach społecznościowych, w tym na facebooku. Wśród młodych ludzi istnieje nawet opinia, że konto jest równoznaczne z funkcjonowaniem. Nie masz konta- czy ty w ogóle istniejesz? Nie zdając sobie z tego sprawy na portalach społecznościowych udostępniamy o sobie bardzo wiele informacji. Warto więc poświęcić chwilę na przeanalizowanie swoich ustawień prywatności i zabezpieczeń.

Możemy zadecydować kto będzie mógł oglądać udostępniane przez nas treści, a nawet wybrać kto konkretnie ich nie zobaczy. Oprócz ustawień ogólnych dotyczących wszystkich materiałów, przy każdym poście z osobna możemy podjąć decyzję co do jego widoczności. Poniżej przedstawiamy kilka zasad bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.

Zwracaj uwagę na to kogo zapraszasz do znajomych. Tak, nie chodzi tylko o to żeby mieć jak największą liczbę znajomych, warto ich faktycznie znać. Jeśli będziesz akceptował zaproszenia od wszystkich, nawet nieznajomych, może wśród nich znaleźć się ktoś, kto zrobi zły użytek z udostępnianych przez ciebie treści.

Najlepiej nie podawaj publicznie swoich danych typu numer telefonu lub e-mail. Jeśli jednak chcesz poinformować znajomych, że zmieniasz numer, upewnij się, że tylko oni zobaczą tą informację. Równie wrażliwymi danymi jest adres zamieszkania. W komplecie z informacją o tym, że jesteś na wakacjach, stanowi wręcz zaproszenie dla złodziei.

Jeśli z jakichś przyczyn robisz zdjęci swoim dokumentom i chcesz się nimi podzielić na facebooku, zamaż wszystkie dane osobowe. W innym przypadku możesz umożliwić oszustom na przykład wzięcie kredytu na twoje nazwisko lub zakup czegoś na raty. Dotyczy to także twojej karty bankomatowej, znając jej numer, ktoś może dokonać na przykład zakupów przez internet.

na facebooka

Równie ważną kwestią jest dbanie o twoją opinię. Wszystko wrzucone do internetu już w nim pozostaje, nawet jeśli wydaje ci się że niechciane informacje zostały usunięte. Może więc będąc młodą osobą udostępniasz zdjęcia i filmiki dokumentujące twoje szaleństwa, jednak pamiętaj, że w dorosłym życiu twoi przyszli pracodawcy mogą mieć dostęp do tych materiałów. Czy nadal będą chcieli cię zatrudnić, szczególnie na odpowiedzialnych stanowiskach?

Wracając do sprawy ustawień konta, ciekawym rozwiązaniem jest zastrzeżenie swojej listy znajomych. Wtedy każdy kto będzie chciał zobaczyć twoje kontakty, zobaczy jedynie waszych wspólnych znajomych. Możesz nawet pójść o krok dalej i zastrzec tę informację zupełnie, tak by nikt nie mógł się dowiedzieć kogo masz wśród znajomych. Będzie to stanowiło ochronę również dla nich.

Należy też pamiętać żeby nie klikać w podejrzane linki, nawet te wysłane przez znajomych. Wiele wirusów po zainfekowaniu czyjegoś konta, automatycznie rozsyła się do wszystkich kontaktów. Czasami nie chodzi nawet o żadnego wirusa, ale o naciąganie ludzi na wysyłanie sms-ów lub dokonywanie przelewów. Strony takich naciągaczy mogą być naprawdę inwazyjne i działać za naszymi plecami.

Liczmy się więc z tym, że wszystkie informacje udostępnione w internecie, mogą dostać się w niepowołane ręce. Z jednej strony właściciele portali społecznościowych handlują informacjami z różnymi informacjami, z drugiej zagrożeniem są hakerzy działający w grupach lub indywidualnie.

jak włamać się na facebooka

Jeśli jesteś przeciętnym użytkownikiem i zastanawiasz się jak włamać się na facebooka, to odpowiadamy, nie da się. A na pewno nie, korzystając z dostępnych w internecie stron obiecujących nam zawartość czyjegoś konta. Wszystkie tego typu strony bazują na naiwności klientów i starają się wyłudzić pieniądze. Pomijając sam fakt, że włamanie się na czyjeś konto jest nielegalne, jest też trudnym procesem, wymagającym zaawansowanej wiedzy. Z pewnością hakerzy, którzy mogą to zrobić nie ogłaszają z tym w internecie.

Często jest to jednak zbędny wysiłek, ponieważ wiele osób lekko podchodzi do zabezpieczania swojego konta. Najczęstszą sytuacją gdy ktoś inny ma dostęp do naszego konta, możemy zaobserwować gdy korzystamy z cudzego komputera, telefonu lub innego urządzenia i zapomnimy się wylogować. Istnieje też ryzyko, że przeglądarka zapamięta wpisane przez nas hasło. Jeśli więc korzystamy z facebooka na urządzeniu osoby której nie do końca ufamy, warto skorzystać z trybu chronionego przeglądarki.

Pamiętajmy też żeby używać różnych haseł na różnych stronach i portalach. Wiele osób dla ułatwienia decyduje się na jedno proste do zapamiętania hasło, jest to jednak bardzo ryzykowne. Hasło nie powinno zawierać daty naszego urodzenia, imienia lub innych oczywistych informacji. Przyklejona do monitora karteczka z hasłem, też nie jest dobrym rozwiązaniem.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here