jak zmienić nazwisko

Portale społecznościowe sprawiają, że każdy może bez problemu znaleźć wybraną osobę i skontaktować się z nią za pomocą komunikatora lub prywatnej wiadomości. Witryny dają nam możliwość dodawania znajomych, udostępniania dowolnych treści i dzielenia się własnymi materiałami z innymi. Niezależnie od tego, z jakich stron korzystamy, musimy pamiętać, żeby dbać o swoje bezpieczeństwo i nie logować się do nieznanych nam źródeł.

Pod żadnym pozorem nie udostępniajmy nikomu naszego loginu i hasła. Dbajmy o swoją prywatność, a także chrońmy wszystkie dane. Nie warto publikować wszystkich informacji, które dotyczą naszego prywatnego życia. Portale społecznościowe powinny nam zapewnić przede wszystkim rozrywkę i możliwość kontaktowania się z bliskimi osobami. Warto wykorzystać stronę w taki sposób, żeby przekazywać wszystkie wydarzenia z życia, ale z umiarem. Zawsze trzeba przemyśleć wszystkie decyzje i sprawdzić, czy dana treść nadaje się do opublikowania.

Facebook jest bardzo popularna stroną, na której możemy komentować, śledzić wydarzenia z życia bliskich i przeglądać swoje ulubione strony. Dodatkowe funkcje sprawiają, że możemy cieszyć się ułatwieniami i pomocą w każdej sytuacji. Jeżeli nie potrafimy skorzystać z jakiejś funkcji, to możemy sprawdzić jej działanie w wyszukiwarce. Gdy wpiszemy frazę, która nas interesuje wyskoczy wiele propozycji, dzięki którym będziemy wiedzieli jak mamy postąpić w danej sytuacji.

jak zmienić nazwisko na facebooku

Popularnym zapytaniem jest na przykład: jak zmienić nazwisko na facebooku?

Taka wątpliwość może spotkać każdego, ponieważ ustawienia są bardzo rozbudowane i często ciężko jest odnaleźć potrzebną nam opcję. Co trzeba robić? Należy wejść w menu i wyszukać zakładkę „ustawienia”, jest to przedostatnia pozycja na liście. Następnie wybieramy opcję „ogólne”, gdzie znajdziemy wszystkie informacje, które dotyczą naszego profilu. Idąc dalej należy kliknąć „edytuj” przy naszym imieniu i nazwisku.

W ten sposób strona przeniesie nas do edycji, gdzie będziemy mogli zmienić nasze dane na inne. Następnie wystarczy już tylko podać swoje hasło i zaakceptować zmianę. Pamiętajmy, że taką edycję możemy wykonać tylko raz na 60 dni. Warto dokładnie sprawdzić pisownię i zastanowić się nad naszą zmianą.

Opcje na Facebooku nie zawsze są przejrzyste i oczywiste. Czasami musimy się sporo naszukać, aby znaleźć zakładkę, dzięki której będziemy mogli coś zmienić. Często zmieniamy swoje dane ze względu na bezpieczeństwo lub też gdy zmienimy nazwisko, adres zamieszkania itd. Możemy także wprowadzić poprawki, gdy pomylimy się przy rejestracji. Portal coraz bardziej się rozwija i wprowadza nowe udogodnienia. Każdy może wybrać najdogodniejszą formę, ponieważ portal możemy otworzyć zarówno na komputerze, laptopie, jak i na urządzeniach mobilnych.

Istnieje również aplikacja na telefony, która dostosowana jest do wymiarów i zbudowana jest tak, aby szybciej przeglądać treści. Oprócz tego możemy także pobrać Messenger’a, który jest bardzo popularnym komunikatorem. Dzięki temu, że pisanie z innymi jest całkowicie darmowe możemy kontaktować się z dowolnymi osobami na całym świecie.
Jeżeli nie potrafimy znaleźć czegoś co nas interesuje, to z pomocą przychodzą wszelkie poradniki i fora, na których znajdziemy odpowiedzi.

Warto pytać innych doświadczonych użytkowników, ponieważ mogą nas naprowadzić i pokażą nam dodatkowe ułatwienia. Najważniejsze jest to, aby nie podawać żadnych danych, dzięki którym ktoś będzie mógł zalogować się na nasz profil. Warto zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na Facebook’u i przeczytać dostępny tam regulamin. Dzięki temu wiele dowiemy się o funkcjonowaniu portalu, a także o wszelkich opcjach i możliwościach.

na facebooku

Z czasem nauczymy się sprawnego i szybkiego wyszukiwania treści. Jeżeli ukończyliśmy 13 rok życia możemy korzystać z wszystkich funkcji i dowolnie organizować swój własny profil. Możemy udostępniać zdjęcia, filmy i materiały, które uważamy za ciekawe.
Naszą tablicę może zobaczyć każdy znajomy, dlatego pamiętajmy o tym, gdy czymś się dzielimy. Nie odpowiadajmy także na wiadomości od nieznanych osób. Szczególnie najmłodsi użytkownicy powinni poradzić się dorosłych, którzy pomogą im rozwiązać wszelkie sytuacje.

Zmiana imienia czy też nazwiska na Facebook’u nie jest trudną rzeczą, jednak bez poradnika możemy mieć z tym problem. Mimo, że funkcje są w jakimś stopniu opisane, to jednak nie wszystko jest oczywiste i trzeba zapoznać się z nowymi ikonami oraz innymi oznaczeniami. Każdy może w dowolnej chwili zmienić coś w swoich danych lub poprawić jakieś niedopatrzenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here