marketing sieciowy jak zacząć

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia, staje przed wyborem czym się będzie w swoim życiu zajmował, aby zarobić na swoje utrzymanie. Na rynku pracy jest całkiem spory wachlarz ofert. Można wybierać opcję tradycyjnego zatrudnienia u pracodawcy, jak i stworzenia własnej firmy i wzięcia życia zawodowego w swoje ręce. W pracy spędzamy sporą część swojego życia, warto więc zadbać, aby było to miejsce przyjazne dla nas i dające możliwość rozwoju osobistego.

Dobrze również, aby branża w której zdecydujemy się pracować, była bliska z naszymi predyspozycjami, wykształceniem oraz zainteresowaniami. Coraz większą popularnością w dzisiejszych czasach, cieszy się kontrowersyjny sposób zarabiania, jakim jest marketing sieciowy. Jest to inaczej zwany marketing wielopoziomowy. Osoby zajmujące się pracą w takim systemie, zarabiają poprzez tworzenie sieci kontrahentów biznesowych oraz sprzedaży produktów w sposób bezpośredni, omijając tradycyjną sieć sklepową. Im większa sieć dystrybutorów tym większe zarobki, zarówno dla firmy jak i dla osób polecających i zapisujących kolejne osoby do swojego biznesu.

Jest to atrakcyjny sposób zarobkowania, bardzo często umożliwiający pracę w zaciszu domowego ogniska. W związku z tym wiele młodych mam, które zajmują się wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu jest zainteresowanych taką ofertą, gdyż mogą połączyć pracę z wychowywaniem dzieci. Jednak zwolenników jak i przeciwników tego sposobu zarabiania jest całkiem sporo. Wiele zainteresowanych tym rodzajem pracy osób, zadaje sobie ważne pytanie marketing sieciowy jak zacząć i osiągnąć sukces w tym biznesie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż aby skutecznie zarabiać za pośrednictwem marketingu sieciowego, trzeba być osobą spełniającą pewne warunki. Przede wszystkim trzeba być cierpliwym, czasami na sukces trzeba poczekać. Trzeba być zdyscyplinowanym, umieć samemu sobie stawiać cele te większe i mniejsze, oraz konsekwentnie do nich dążyć.

marketing sieciowy

Kolejną cechą, która musimy posiadać, to chęć do nauki, oraz zmiany starych często negatywnych nawyków myślowych, na te pozytywnie. Dobrze również, być osobą dość odporną na porażki, gdyż nie z każdą osobą dobijemy targu. W biznesie tym nie bez znaczenia jest również to, czy jesteśmy osobami kontaktowymi, otwartymi i czy cenimy sobie kontakt z ludźmi, gdyż w branży tej codzienna rozmowa z wieloma osobami będzie na porządku dziennym.

Marketing sieciowy daje bardzo duże możliwości zarówno zarobku, jak i rozwoju osobistego, aby jednak wystartować z sukcesem w tym biznesie musimy przede wszystkim wybrać odpowiednią firmę. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na produkt, który firma oferuje. Musimy zdać sobie sprawę czy jesteśmy w stanie w ten produkt uwierzyć i z pasją, oraz przekonaniem oferować go innym osobom. Firmy działające w sposób marketingu sieciowego, są bardzo różnorodne.

Znajdziemy tu produkty z branży kosmetycznej, medycznej, suplementy diety, środki do sprzątania w domach, artykuły gospodarstwa domowego i nie tylko. Firm pracujących w systemie wielopoziomowym jest całe mnóstwo, zanim jednak wybierzemy tę z którą zwiążemy się na dłużej , przyjrzyjmy się dokładnie co nam oferuje. Przeanalizujmy plan marketingowy, który firma nam oferuje. Spójrzmy od czego będą nasze zarobki zależeć i na co głównie firma kładzie nacisk.

marketing sieciowy

Zapoznajmy się z polityką firmy zobaczmy czy jest zgodna z naszymi przekonaniami, bez tego ciężko będzie nam być przekonującym marketingowcem. Gdy już dokonamy wyboru firmy, oraz produktu z którym chcemy pracować, a plan marketingowy nie budzi naszych zastrzeżeń, czeka nas dokonanie kolejnego ważnego wyboru.

Aby odnieść sukces w marketingu sieciowym, nie obejdziemy się bez doświadczonego i kompetentnego lidera. Często osoby rekrutujące do pracy w marketingu sieciowym, zainteresowane są potencjalnym kontrahentem tylko do momentu zapisania go do systemu. Później pozostawiają zapisaną osobę samą sobie, co za tym idzie taka osoba bez koniecznego wsparcia i szkoleń szybko się wypala i rezygnuje z pracy. Weźmy to pod uwagę i poświęćmy czas na szczegółową analizę osoby, która zaprasza nas do biznesu.

Spytajmy jak wygląda wsparcie dla nowych osób, jaki jest system szkoleń i na co możemy liczyć ze strony osoby, która nas wprowadza do biznesu. Upewnijmy się, że możemy liczyć na codzienne wsparcie i doradztwo, nawet w momencie gdy dopadnie nas zwątpienie. Dobry lider ma na celu doskonałe wyszkolenie osób, które zapisuje do biznesu, aby poprzez duplikacje tego czego się nauczą również skutecznie rekrutowały i szkoliły nowe osoby. Gdy wybierzemy właściwą firmę, dobrego mentora i włożymy całe serce w wykonywaną pracę, sukces nie będzie kazał długo na siebie czekać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here