Jeśli chcemy mieć sklep internetowy to potrzebny jest nam skrypt. Jeśli mamy na tyle dużo talentu to można sobie skrypt napisać samemu, ale raczej większość z nas nie będzie tak robiła. To nie jest zwykła, pojedyncza strona, którą można sobie zrobić. To jest o wiele bardziej złożony projekt, dlatego trzeba wiedzieć jak się za to wszystko zabrać. Jeśli sklep internetowy będzie zawierał jakieś błędy to coś nie będzie się wyświetlało, coś nie będzie działało tak jak trzeba.

Co to dla nas oznacza? Problemy, bo nasi klienci wyjdą z naszego sklepu i pójdą do konkurencji. W ogóle tworząc skrypt sklepu internetowego trzeba będzie uwzględnić wiele elementów. Na pewno istotna jest szata graficzna. Nic jaskrawego nie wybieramy. Nie robimy białych liter na czarnym tle, albo szarych na białym. To męczy oczy, a często w takim sklepie trzeba będzie spędzić całkiem sporo czasu. To oznacza, że klient ma czuć się tam dobrze i ma chcieć tutaj wracać.
Rozmieszczenie wszystkich kategorii, paska wyszukiwania to wszystko musi być widoczne. Klient nie ma czasu się domyślać, co i gdzie się znajduje. Jeśli czegoś nie widzi to idzie dalej. Tak to niestety wygląda w praktyce, dlatego trzeba uważać, co się tworzy i jak się tworzy, a unikniemy wielu błędów.

Zlecamy stworzenie skryptu

Lepiej będzie zlecenie dać komuś z dużym doświadczeniem. Stworzenie całego sklepu może zająć sporo czasu. Jeśli będziemy polegać na kimś doświadczonym to wykona skrypt według naszych zaleceń. Osoba niedoświadczona może w ogóle się wycofać z projektu i trzeba będzie szukać kogoś innego. Nie ma na to czasu, bo my chcemy szybko z naszym sklepem wystartować. W sklepie będzie kilkadziesiąt podstrony, dlatego stworzenie tego wszystkiego jest czasochłonne.

Można oczywiście skorzystać z gotowych i tanich skryptów, ale jeśli mamy mieć oryginalny i niepowtarzalny sklep to lepiej będzie zlecić zrobienie czegoś, co w stu procentach nam pasuje. Klienci doceniają takie sklep i chętniej do nich przychodzą. Zanim sklep internetowy wystartuje trzeba się trochę nagłowić i napracować jak ma to wszystko wyglądać, ale naprawdę nam się to opłaca. Cena za skrypt może być bardzo różna i wszystko zależne będzie od tego ile czasu trzeba było poświecić na jego stworzenie.
Im bardziej profesjonalny projekt tym więcej trzeba zapłacić, ale też i lepiej to wygląda. Nie zwracajmy uwagi na cenę, ale na to czy skrypt spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Jeśli tak jest to oznacza, że wybraliśmy właściwą osobę, która zajęła się tworzeniem od podstaw naszego sklepu internetowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here