Jeszcze wiele lat temu posiadanie własnej strony internetowej nie było możliwe dla każdego. Dziś jednak własna strona internetowa to już standard. Nowe technologie pozwalają na stworzenie własnej strony internetowej w sposób szybki, prosty i przede wszystkim tani. Wszystko oczywiście zależy od tego jaką drogę wybierzemy w celu jej stworzenia.

Mamy dwie możliwości.

Po pierwsze, założenie strony internetowej możemy zlecić profesjonalnej agencji interaktywnej. Tam pracujący doświadczeni programiści oraz graficy stworzą dla nas stronę internetową wedle wszelkich naszych oczekiwań. Musimy jednak wiedzieć, że tworzenie dedykowanej strony łączy się długim czasem oczekiwania i nieco wyższymi kosztami.

Innym rozwiązaniem jest stworzenie witryny www samodzielnie. Nie jest to dziś zbyt trudne. Nie potrzebujemy dziś do tego specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania, znajomości języka programowania stron internetowych. Możemy w tym celu posłużyć się różnego rodzaju systemami zarządzania treścią, czyli tzw. CMS.

CMS to oprogramowanie służącego do założenia strony internetowej. Jest ono bardzo intuicyjne i powinien poradzić sobie z nim niemal każdy. Jak wygląda tworzenie strony za pomocą CMS? Na początku wybrać należy szablon graficzny strony. Będziemy mieli do wyboru wiele szablonów, dzięki czemu będziemy mogli znaleźć taki, który najbardziej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Kiedy grafika strony będzie już gotowa, czas uzupełnić stronę o treść, zdjęcia i inne grafiki. Co ważne, wprowadzanie wszelkich zmian w systemie CMS jest bardzo proste. Dlatego jeśli w przyszłości będziemy chcieli dokonać zmian, będziemy mogli to zrobić sami.

Samo stworzenie strony to jednak nie wszystko. Nie można zapomnieć także o wykupieniu domeny oraz serwera. Bez tego nawet najlepsza strona www nie pojawi się w sieci. Na szczęście koszty domeny oraz hostingu nie są wysokie.

Zakładając stronę internetową trzeba także pamiętać o kilku elementach, które dziś są konieczne, aby strona była nowoczesna. Chodzi tu przede wszystkim o dopasowanie witryny do urządzeń mobilnych. Tak, aby strona prawidłowo wyświetlała się prawidłowo nie tylko na ekranach komputerów, ale także na ekranach telefonów i tabletów. Innymi słowy, strona internetowa musi być responsywna. Samo pojawienie się strony w sieci to jednak za mało. Internauci muszą ją znaleźć. Dlatego tworząc stronę musimy pamiętać o tym, aby była on dostosowana pod kątem wyszukiwarki. Dzięki temu strona będzie widoczna dla użytkowników w wynikach wyszukiwania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here