wzór CV
Fot. Pexels.com

Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło wzór CV pojawi nam się mnóstwo wyników. Niestety niektóre z nich będą już nieaktualne i będą zawierać informacje, których już nie musisz podawać jak stan cywilny czy posiadane dzieci. W takim razie jakie elementy powinno zawierać dobre CV?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/wzor-cv-do-pracy-jak-zrobic-to-dobrze/

Co umieścić w CV?

Dokument ten ma pewną stałą strukturę, której należy przestrzegać. Obowiązkowe elementy, które zawiera każdy wzór CV to doświadczenie, wykształcenie, dane osobowe oraz klauzula o przetwarzaniu danych osobowych.

Ponadto elementami, które warto umieścić w CV są hobby i różnego rodzaju zainteresowania, umiejętności, osiągnięcia, uzyskane certyfikaty oraz doświadczenie zawodowe. W niektórych branżach warto także umieścić link do portfolio bądź mediów społecznościowych.

Pamiętaj, że wszelkie informacje umieszczone w tym dokumencie powinny być prawdziwe. Kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw. W takiej sytuacji mogą Cię czekać niemiłe konsekwencje.

Nie zapomnij, że w CV stosujemy odwróconą chronologię. Oznacza to, że wydarzenia najstarsze z naszego życiorysu znajdują się na końcu. Za to ostatnio ukończona edukacja czy praca powinny znaleźć się na samej górze danej sekcji. Jest to powszechnie stosowana metoda, której należy przestrzegać.

Jaki wzór CV wybrać?

Szata graficzna jest równie ważna co treść CV. Najważniejsze są tu estetyk, symetria oraz użyte kolory. Wiele zależy także od stanowiska, na które aplikujemy. Kreatywne zawody jak grafik, specjalista od marketingu czy copywriter mogą sobie pozwolić na nieco oryginalniejszy wygląd dokumentów aplikacyjnych.

Jednak w przypadku tradycyjnych zawodów jak księgowy, nauczyciel czy bankier warto postawić na klasyczne wzory. Idealne będą także stonowane kolory jak niebieski, granatowy, zielony, ciemnoczerwony.

Gotowy wzór CV to dobra opcja na profesjonalny wygląd naszego życiorysu. Warto zadbać o estetykę ponieważ może ona pozytywnie wpłynąć na postrzeganie naszej osoby. Istnieje wiele firm, które tworzą gotowe CV. Jeśli nie wiesz jak stworzyć taki dokument warto oddać się w ręce profesjonalistów.

Zobacz też: http://www.flyweb.pl/motywacja-pracownikow-sie-zabrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here