jak zablokować facebooka

W obecnych czasach ciężko jest nam funkcjonować bez kont na portalach społecznościowych. Moda na nie zatoczyła tak szerokie koło, że nawet starsze pokolenie ma w takich miejscach swoje profile i dzieli się swoim życiem rodzinnym, czy towarzyskim. Portale typu Facebook, wywołują różne kontrowersje wśród społeczeństwa, którego przekrój jest bardzo różny i jak wiemy każdy człowiek ma zupełnie inny charakter.

Obserwując portale społecznościowe od mniej więcej 10 lat, zastanawiam się jak daleko niektórzy są w stanie posunąć się w rozwiązłości i tym, jak emanują swoją prywatnością i okazują ją publicznie. Ja staram się korzystać z tego typu portali wyłącznie pod kątem informacji zasysanych z profili innych firm, czy portali, które obserwuję. Niektórzy jednak są w takich miejscach tylko i wyłącznie po to, by pochwalić się nowym samochodem, dziewczyną, czy swoimi nowo narodzonymi dziećmi, wrzucając ich 1000 zdjęć.

Niektórzy z nas czują się więc lekko oburzeni i znudzeni przebywaniem w takich miejscach i nie raz i nie dwa zastanawiają się nad tym, jak zablokować facebooka i inne portale społecznościowe tego typu i przestać w zupełności korzystać z ich usług. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i nie zajmuje to bardzo dużo czasu. Polega to na tym, że musimy wejść w nasze konto i ustawienia, w których to do wyboru mamy mnóstwo opcji, a jedną z nich jest trwałe usunięcie, lub częściowe i chwilowe zawieszenia konta.

jak zablokować facebooka

W zależności od tego na jaki zabieg mamy w danym momencie ochotę, powinniśmy zaznaczyć tą opcję i zrezygnować z korzystania z portalu. Po naciśnięciu na przycisk usunięcia swojego profilu i zdjęć z Facebooka, pojawi się pytanie, czy na pewno chcemy to zrobić, byśmy się zastanowili i wyświetli się nam także pole, w którym będziemy poproszeni o to, by wpisać swoje obecne hasło i zatwierdzić naszą decyzję.

Po zrobieniu tego ostatniego ruchu nasze konto na portalu przestanie istnieć, a my nie będziemy się już nikomu wyświetlać. Nikt nie będzie się także mógł z nami skontaktować. Należy więc dobrze przemyśleć, czy z pewnością mamy ochotę na to, by dokonać takiego kroku i definitywnie skończyć przygodę z tym miejscem. Trzeba powiedzieć bowiem jasno, że jest także mnóstwo innych możliwości, choćby takich, jak chwilowe zawieszenie konta, czy zablokowanie pojedynczych osób.

Sam miałem okazję zrobić tak nie jeden raz, więc mogę mniej więcej nakreślić jak to w moim wypadku wyglądało. Jeśli ktoś z naszych znajomych mocno nas jedną z treści irytuje, a my nie chcemy się go w pełni pozbywać i wciąż chcemy zostać jego znajomymi, możemy zablokować dane zdjęcie, czy też film, który w danym momencie wrzucił na swoją tablicę.

Polega to na tym, że wciąż pozostaniemy znajomymi, ale dane zdjęcie nie wyświetli nam się już ani raz i nie będziemy musieli go oglądać, a on nie dostanie powiadomienia, że dokonaliśmy takiego kroku. Możemy także zablokować taką osobę na czas określony w opcjach naszego konta. Czyli powiedzmy kliknąć przycisk, że nie chcemy oglądać treści naszego znajomego przez czas jednego miesiąca.

Mamy wtedy stuprocentową pewność, że przez okres 30 dni żadna z treści, które wyświetlą nam się na naszej tablicy, nie będzie należeć do tej osoby. To oczywiście tylko jedne z kilku opcji, które daje nam portal Facebook i gdy wejdziemy głębiej w swój profil, oraz zagłębimy się we wszystkich opcjach, możemy zobaczyć, jak szerokie horyzonty tam mamy i jak mocno możemy urozmaicić nasz profil, oraz zablokować nieistotne, lub oburzające nas mocno treści.

facebook

Reasumując więc powoli temat portalu Facebook, powinniśmy pamiętać o wielu bardzo ważnych aspektach, gdy wpada nam na myśl definitywne zakończenie przygody z tym portalem.
Musimy wiedzieć, że komunikator internetowy daje nam mnóstwo możliwości i przez jedną, lub dwie osoby, których treści nas nie interesują, nie musimy rezygnować z kontaktu z rodziną, najlepszymi znajomymi, czy ważnymi informacjami, które wyświetlają się na naszej tablicy i pomagają nam w tym, żebyśmy byli świadomi, co w danym momencie dzieje się na świecie wśród interesujących nas tematów.

Sam podjąłem kiedyś decyzję, o tym by usunąć swoje konto, ale gdy ochłonąłem i przemyślałem w pełni całą sytuację, oraz wszystkie za i przeciw, to uświadomiłem sobie, że lepiej nie obserwować niektórych osób i zostać w społeczności na tak długo, jak będzie mi się to tylko podobać. Teraz cieszę się mocno z tego kroku i nie żałuję, że zostałem. Portal Facebook jest bowiem oknem na świat i dostarcza mi mnóstwo potrzebnych informacji ze świata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here