Kredyty dla każdego

Przed doradcą finansowym stawiane jest szereg zadań. Ogólnie rzecz ujmując, jego podstawowym obowiązkiem jest świadczenie kompleksowej pomocy klientowi indywidualnemu lub korporacyjnemu w dokonaniu właściwego wyboru odnośnie wyboru danej strategii lub produktu finansowego. Najczęściej doradca finansowy Wrocław ocenia poziom atrakcyjności danego kredytu lub instrumentu finansowego mającego być przedmiotem inwestycji. Przedstawiciel tego zawodu bardzo często jest mylony z doradcą inwestycyjnym. On posiada zupełnie inne kompetencje, specjalizuje się w innym zakresie działalności.

Doradca kredytowy Wrocław to zawód, który może być wykonywany praktycznie przez każdego, kto posiada przynajmniej średnie wykształcenie, choć znacznie łatwiej odnaleźć się w tym zawodzie posiadając wykształcenie wyższe z dziedziny finansów lub rachunkowości. Z reguły jednak wystarczą stosowne przeszkolenia przeprowadzane przez bank po zatrudnieniu danego pracownika.
Dobrego doradcę powinny cechować pewne cechy. Zdolności analityczne, wysokie zdolności komunikacyjne, umiejętność nawiązywania kontaktu z klientem to podstawa znacznie ułatwiająca pracę z klientem.

Doradca finansowy z reguły utrzymuje się z prowizji, jaką otrzyma od banków lub towarzystw ubezpieczeniowych, z których usług skorzysta klient przez niego rekomendowany. Kredyty Wrocław oferowane są przez niejednego doradcę bankowego. Może on pracować w oparciu o kilka rodzajów umów. Najrzadziej spotykaną formą jest umowa o pracę. Jeśli już jest ona zawierana, to charakteryzuje się ona niską podstawą z dużym dodatkiem prowizyjnym, od którego w zasadzie zależy realna wysokość wynagrodzenia.

U brokerów popularną formą jest umowa agencyjna. Własna działalność gospodarcza preferowana jest przez większość doradców finansowych. Jest ona rekomendowana dla doradców świadczących swoje usługi dla banków oraz firmy kredytowej lub też dla agentów działający na własny rachunek. Z oferty doradcy finansowego najlepiej korzystać, gdy sami nie posiadamy wiedzy na temat charakterystyki poszczególnych produktów bankowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here