jak korzystać z facebooka

Facebook to strona społecznościowa, która na świecie jest najbardziej rozpoznawalną stroną internetową. Korzystają z niej ludzie młodzi, ale też w średnim wieku i starsi.
Młodzi ludzie piszą na komunikatorze, wymieniają się obrazkami, śledzą różne strony, grupy itp.
Ludzie w średnim wieku i starsi korzystają z facebooka jak kiedyś z Naszej klasy, odszukują swoich starych znajomych w celu dowiadywania się, co u nich słychać.

Aby korzystać z facebooka mądrze, należy nie przekraczać pewnych barier czasowych, od wszystkiego można się uzależnić, a do takiej strony jaką jest FB już w ogóle. Wiele młodych ludzi jest bliska takiego uzależnienia, ciągle przesuwają posty na tablicy bez celu, bo niczego konkretnego nie szukają.
Wchodząc pierwszy raz na Facebooka warto dodać o sobie kilka informacji, jeżeli chcemy, aby nasi znajomi Nas odnaleźli. Dodanie chociaż zdjęcia do avatara jest dość pomocne, ponieważ w całej Polsce może być masa ludzi o tym samym imieniu i nazwisku, więc odnalezienie jednej konkretniej osoby będzie trudne.

faceboo

Warto wspomnieć, że facebook daje ogromne możliwości formom i różnym spółkom. Mogą one założyć tam swoją stronę bez żadnego problemu i promować się w swoim otoczeniu, odpłatnie lub nie.
Facebook ma też swoją ciemniejszą stronę, na pytanie jak korzystać z facebooka można by było odpowiedzieć: OSTROŻNIE. Udostępnianie treści ściśle prywatnych/intymnych nie jest na pewno na miejscu. Może to bardzo szybko wpaść w niepowołane ręce. Również wszechobecna inwigilacja w sieci bardzo mocno skłania do refleksji na temat tego, że powinniśmy być ostrożni w tym, co udostępniamy na naszej stronie FB.

Ważnym elementem jest też fakt, aby uważać z naszymi skrajnymi poglądami. Jeżeli nie lubimy gejów, jesteśmy przeciwni islamizacji Europy i będziemy to głosić wszem i wobec na „Fejsie”, nasze konto może zostać zbanowane na kilka godzin, potem dni, a potem już na zawsze.
Musisz też wiedzieć, że jeżeli kiedykolwiek założysz konto na facebooku to już nigdy się go tak do końca nie pozbędziemy, jest co prawda możliwość „usuń konto” jednak zawsze możemy je bez problemu odnowić i to co zamieściliśmy w internecie i tak gdzieś tam cały czas krąży.

Korzystając z facebooka możesz polubić swoich ulubionych artystów/aktorów/ zespoły/strony związane z Twoimi zainteresowaniami. Dzięki temu możesz docierać do ciekawej dla Ciebie wiedzy. Nie zawsze ta wiedza będzie przekazana wprost na stronie FB, jednak dużo fanpage jest prowadzonych w taki sposób, że udostępniają one linki do różnych stron, na których możesz poszerzać swoją wiedzę w danej dziedzinie.

Możesz również dołączać do grup, które zrzeszają ludzi o danych zainteresowania lub poglądach. Jeżeli jesteś fanem jakiegoś zespołu, to na pewno znajdziesz grupę, która jest poświęcona tematyce tego zespołu i jest na niej wiele innych ludzi, którzy też go kochają tak jak Ty. Jeżeli jesteś prawicowcem znajdziesz grupę o poglądach prawicowych w której będziesz mógł wymieniać się poglądami i spostrzeżeniami.

Problem, który napotyka korzystających z fejsa jest właśnie taki, że nie orientują się, jak dużo czasu im zabiera w ciągu dnia, a nic nie wnosi do ich życia. Bo to naprawdę dobre narzędzi do samorozwoju, ale trzeba umieć z niego korzystać. Jednak trzeba przyznać, że teraz ten czas się podzielił. Kiedyś był GŁÓWNIE FB, teraz jest instagram, snapchat i wiele innych. Jednak zasada pozostaje ta sama, bezmyślne przesuwanie palcem po ekranie bez większego sensu.

smartfon

Dzisiaj na facebooku jest też dostępna możliwość handlu.

Można tam wystawiać przedmioty na sprzedaż i do licytacji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo często widzimy konkretną osobę, od której chcemy kupić dany produkt. Możemy się z nią skontaktować w wiadomościach prywatnych i dopytać o szczegóły.
Unikaj wirusów. Od jakiegoś czasu pojawiły się wirusy, które wysyłają wiadomości z linkami do jakiś stron. Jest to pewnie jakieś działanie hakerskie, które ma na celu zmniejszenie zaufania marki marka Zuckerberga. Lepiej nie wchodzić pod te linki, bo na nasz komputer może dostać się jakieś nie pożądane oprogramowanie.

Facebook to jednak trochę nasza prywatność, na przykład same rozmowy na komunikatorze. Aby były one bezpieczne, warto ustawić mocne hasło, które będzie tą prywatność broniło.
Mamy też dużo opcji w ustawieniach naszego konta, które możemy tak konfigurować, aby korzystanie z tego portalu było jak najwygodniejsze i sprawiało nam satysfakcję. Facebook to dobry wynalazek, ale jak każdy ma swoje wady, to jednak od Ciebie zależy jak będziesz z niego korzystał.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here