facebook

Facebook to obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. W jego ramach użytkownicy mogą tworzyć relacje ze swoimi znajomymi i rodziną, dzielić się zdjęciami i wiadomościami. Zdarza się, że w serwisie natykamy się na osoby, z którymi nie chcielibyśmy utrzymywać kontaktów.

Jeśli ktoś jest wobec nas niemiły, zachowuje się niekulturalnie, albo jest natrętny, możemy go zablokować. Dzięki blokadzie nie zobaczymy więcej wiadomości od danej osoby. To wygodne rozwiązanie. Może zdarzyć się jednak, że po jakimś czasie będziemy potrzebowali usunąć blokadę. Oczywiście możesz cofnąć blokowanie kogoś. Serwis przewidział taką możliwość i w artykule napiszemy o tej funkcjonalności więcej.

Jako użytkownik serwisu Facebook masz możliwość blokowania swoich znajomych, jak i obcych osób, z którymi nic cię nie łączy. Całkiem możliwe, że ktoś uprzykrza ci życie swoimi wiadomościami, wtedy zwykłe usunięcie takiej osoby z listy znajomych nie pomoże. Taka osoba dalej będzie mogła do ciebie pisać, nagabywać cię, a ty w ten sposób będziesz tracił czas i niepotrzebnie denerwował się.

Jeśli spotyka cię taka sytuacja, to zablokuj takiego użytkownika i ciesz się spokojem. Dlaczego natomiast miałbyś blokować obce osoby? Często blokujemy osoby, z którymi się nie zgadzamy, mamy różne poglądy i dlatego nie chcielibyśmy z nimi nawiązywać relacji. Zablokowany użytkownik nie może do nas wysyłać wiadomości ani komentować naszych wpisów. Nie może także wykonywać na naszym profilu kilku innych czynności, ale o tym za chwilę.

W kilku krokach przedstawimy teraz jak odblokować kogoś na Facebooku. Załóżmy, że zablokowałeś nie tę osobę co trzeba i chciałbyś cofnąć blokadę. Albo kiedyś dawno temu zrobiłeś komuś żart i dodałeś go do listy zablokowanych. Teraz chciałbyś cofnąć to, ale nie do końca wiesz jak do tego się zabrać i gdzie jest lista zablokowanych.

jak odblokować kogoś na facebooku

1. Wejdź na stronę Facebooka, zaloguj się na swoje konto.
2. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, wejdź w Ustawienia. Link do Ustawień znajduje się w opcjach na górnej belce. Należy kliknąć w szarą strzałkę w dół. Naszym oczom ukaże się długa, rozwijana lista. W jej dolnej części znajduje się link do Ustawień.
3. Po wejściu w Ustawienia, w menu bocznym odszukaj pozycji Blokowanie.
4. Na stronie Zarządzaj blokowaniem możesz zobaczyć kogo do tej pory zablokowałeś i usunąć go z tej listy. Sprawdź czy osoba, którą chcesz odblokować nie jest na tak zwanej liście ograniczeń dostępu.
5. Jeśli poprawnie usunąłeś wpisy na stronie Blokowania, osoby powinny widzieć twoje posty i móc się z tobą kontaktować.

Facebook ma bardzo rozbudowane ustawienia. Przyjrzymy się dostępnym opcjom. Na stronie Zarządzaj blokowaniem znajdziesz listę ograniczeń dostępu i listę zablokowanych. Osoby z pierwszej listy nie będą widzieć twoich postów na Facebooku, które udostępniasz znajomym.
Taki użytkownik zobaczy jednak w dalszym ciągu posty udostępnione jako publiczne. Facebook nie powiadamia osób o tym, że zostały dodane do tej listy. Możesz więc z tych ustawień korzystać bez obaw, że będziesz musiał się przed kimś tłumaczyć. Nikt się nie obrazi, bo nikt nie będzie wiedział, że jest na takiej liście.

Lista zablokowanych to lista osób, które nie zobaczą żadnych treści publikowanych przez ciebie na osi czasu. Dodatkowo osoby te nie będą mogły cię oznaczać na zdjęciach, zapraszać na wydarzenia, do grup. Nie będą mogły do ciebie pisać ani zaprosić cię do grona znajomych.
Żeby kogoś zablokować, należy podać jego imię i nazwisko lub adres email. Jeśli nie są ci potrzebne takie ostre blokady, możesz zablokować tylko wiadomości od danej osoby, zaproszenia z aplikacji i do udziału w wydarzeniach. Oprócz użytkowników możesz też blokować aplikacje i strony.

jak odblokować kogoś

Surfując po internecie, coraz częściej napotykamy na trolli, którzy próbują nas zdenerwować, krytykują nasze działania, albo podważają napisane słowa. Nie musimy się na to godzić. Aby temu zaradzić Facebook, przygotował funkcję Blokowania. Należy korzystać z niej rozsądnie.

Facebook z założenia służy do budowania relacji z ludźmi i prowadzenia mądrych dyskusji. Jeśli jednak spotykamy kogoś toksycznego, kto nie potrafi się zachować na naszym profilu, to powinniśmy go bezzwłocznie blokować. Nie możemy pozwolić na to by ktoś nas obrażał albo pisał nieprawdziwe rzeczy o naszej rodzinie.

Jeśli jednak uda nam się wyjaśnić nieporozumienia, możemy chcieć usunąć taką osobę z listy blokowanych. Powinniśmy pamiętać, że nikt nie jest nieomylny, a ludzie się zmieniają. Nawet największy wróg może kiedyś zostać naszym przyjacielem. Ważne, by dawać sobie na to szansę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here