wylogować z facebooka

Facebook to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych ostatnich kilkunastu lat. Główną jego cechą, która przyciąga tak wielu użytkowników, jest możliwość nawiązywania i utrzymywania kontaktów ze znajomymi z niemal każdego zakątka planety. Ponadto – jako medium społecznościowe – pozwala również na przynależność do określonych grup tematycznych, branie udziału w dyskusjach, komentowanie opinii, zdjęć czy filmów innych osób.

Z miesiąca na miesiąc Facebook uruchamia kolejne opcje, dlatego czasem trudno jest zwykłemu człowiekowi nadążyć za wszystkimi aktualizacjami i nowinkami. Tak naprawdę większość z nas nie zna całej gamy możliwości, jakie daje ten portal. Jest jednak pewien zestaw podstawowych opcji, o których każdy użytkownik powinien dobrze wiedzieć. Do takich kwestii należy z całą pewnością to, jak się wylogować z Facebooka.

Aby móc korzystać z serwisu, konieczne jest bowiem stworzenie konta poprzez zarejestrowanie się. Nie jest to szczególnie skomplikowane – wystarczy podać adres mailowy, kilka danych, ustawić hasło – i gotowe. Późniejsze użytkowanie strony możliwe jest jedynie po zalogowaniu. O ile korzystamy ze strony na własnym, prywatnym komputerze, do którego nikt poza nami nie ma dostępu, problem w zasadzie nie istnieje. K

łopot w tym, że często wchodzimy na swoje facebookowe konto np. u znajomego, w pracy bądź na sprzęcie, którego używają inni członkowie rodziny. Gdy zapomnimy się potem wylogować, inna osoba, które wejdzie na Facebooka, ma dostęp do naszego konta – może przeglądać wpisy, prywatne wiadomości, dodawać w naszym imieniu komentarze. Nierzadkie są przypadki, gdy taka sytuacja jest wykorzystywana, np. przez dowcipnych znajomych do zrobienia żartu poprzez umieszczenie na naszej osi czasu kontrowersyjnego wpisu lub fotografii.

facebook

Warto więc zapobiegać tego typu sytuacjom, które mogą wprowadzić wiele chaosu i różnego rodzaju kłopotów. Żeby unikać takich zdarzeń, trzeba wiedzieć, jak się wylogować z Facebooka. Nie jest to na szczęście trudne – wystarczy dosłownie ułamek sekundy. Jeśli zatem chcemy opuścić portal, zerkamy na granatowy pasek z menu na samej górze i szukamy trójkątnej strzałki, która umiejscowiona jest jako pierwsza z prawej strony.

Po kliknięciu w nią, otwiera nam się lista z różnymi poleceniami, jak np. „Utwórz stronę”, „Utwórz grupę” czy „Preferencje aktualności”. Pomijamy je, schodząc na sam dół, do ostatniej pozycji, czyli „Wyloguj się”. Klikamy w polecenie i zostajemy automatycznie przerzuceni do strony głównej portalu, która zaprasza nas do rejestracji lub zalogowania. Trzeba przyznać, ze instrukcja, jak się wylogować z Facebooka, jest dość banalna i nie wymaga szczególnych umiejętności.

Należy jednak pamiętać, że w dobie XXI wieku coraz więcej osób korzysta z mediów społecznościowych za pomocą sprzętów innych niż komputer stacjonarny lub laptop. Mowa tu o urządzeniach mobilnych, czyli przede wszystkim o smartfonach i tabletach. Dziś niemal każdy z nas posiada w nich dostęp do internetu, dlatego również chętnie instalujemy różne aplikacje, między innymi właśnie Facebook.

Jeśli więc jesteśmy zalogowani na paru różnych urządzeniach, np. na domowym laptopie, służbowym komputerze i prywatnym telefonie, wówczas wylogowanie się tylko na jednym z nich nie załatwia sprawy. Musimy tę czynność przeprowadzić na każdym osobno. Co zatem zrobić, gdy zapomnieliśmy o tym i nasze konto jest aktywne np. na sprzęcie służbowym lub komputerze znajomych? Na szczęście portal wprowadził również rozwiązanie na taką ewentualność, dbając o ochronę swoich użytkowników.

jak się wylogować z facebooka

A więc, jak się wylogować z Facebooka, na innych urządzeniach niż to, do którego mamy aktualnie dostęp? Tu znów szukamy trójkątnej strzałki z prawej strony górnego menu. Po otwarciu, wybieramy z listy opcji „Ustawienia” – jest to pozycja przedostatnia, znajdująca się bezpośrednio nad „Wyloguj się”. Klikamy, a następnie wchodzimy w „Bezpieczeństwo i logowanie” (znajdujemy je po lewej stronie ekranu).

Otwiera nam się wówczas szereg opcji – nas jednak interesuje w tym momencie tylko to, jak się wylogować z Facebooka, zatem musimy zwrócić uwagę na drugą ramkę, nazwaną „Miejsce logowania”. To właśnie tam otwiera nam się spis wszystkich urządzeń wraz z lokalizacją logowań w ostatnim czasie.
Ważne, aby nie zapomnieć o kliknięciu „Zobacz więcej” – tylko wtedy mamy dostęp do wszystkich sesji. Wybieramy więc tę, którą chcemy zakończyć i wciskamy opcję „Wyloguj”. W ten sposób nasze konto zostaje natychmiast wylogowane z danego komputera, telefonu lub tableta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here