jak skontaktować się z facebookiem

W XXI wieku ciężko nam sobie wyobrazić życie bez portali i komunikatorów społecznościowych. Praktycznie każdy z nas posiada choćby jeden i spędza tam każdego dnia od kilku minut, do nawet kilku godzin. Era smartfonów i łatwego dostępu do internetu sprawiła, że jesteśmy w stanie w większości miejsc w których przebywamy, mieć stały kontakt ze znajomymi, lub rodziną.

Jeszcze kilka lat temu dostęp do sieci na urządzeniach mobilnych być bardziej utrudniony i nie było to takie proste jak teraz. W obecnych czasach internet stał się jednak tani, a w wielu miejscach darmowy i praktycznie każda większa galeria handlowa, czy dworzec, są wyposażone w WIFI. Wygląda to więc tak, że gdy idziemy w 2018 roku miastem, oczy 80% populacji zwrócony są w szklany ekran. Ludzie są zabiegani i nie zwracają przez to uwagi na siebie, będąc zapatrzonymi w swoje urządzenia.

facebook

To na pewno jeden z dużych minusów i nie zdajemy sobie nawet z tego w większości sprawy, że przez szybko rozwijające się technologie traci na jakości komunikacja i życie towarzyskie. Jeszcze 30 lat temu ludzie nie mieli w kieszeniach nic, poza portfelem, czy kluczykami od samochodu. Każdy rozmawiał więc ze sobą czy to w komunikacji miejskiej, czy to na dworcach, sklepach i po prostu mijając się gdziekolwiek.

Wraz ze wzrostem technologii relacje międzyludzkie bardzo szybko umierają i jesteśmy niestety świadkami tego, że ludzie zamiast iść wraz z technologią do przodu, strasznie się cofają i zamiast być śmielszymi, stajemy się coraz bardziej nieśmiali i zamykamy na innych, będąc skupieni tylko i wyłącznie na swoich urządzeniach.
Wirtualny świat trochę za bardzo opanował nasz wolny czas i wygląda to tak, że kiedyś mieliśmy znajomych na wyciągnięcie ręki, a obecnie mamy ich wirtualnie, zamkniętych w metalowo-szklanych pudełkach.

Portale typu Facebook zarabiają więc grube miliony dolarów na czasie, jaki spędzamy w ich serwisie, kupujemy płatne gry, oraz dostępy premium. Często zadajemy sobie wtedy pytanie, jak skontaktować się z Facebookiem, gdy nie wiemy czegoś, a chcemy na przykład wykupić jedną z usług i cieszyć się łatwiejszym dostępem do czyichś zdjęć, czy jedną z innych ciekawych opcji. Sam posiadam ten portal i używam go można powiedzieć w celach komunikacyjnych.

Bardzo wielu moich obecnych znajomych posiada tam konto i jeśli tylko mam do kogoś z nich sprawę, to bardzo często piszę i mogę zrobić to za darmo, co daje nam choćby przewagę, na lekkim przeżytkiem, jakim można nazwać już śmiało wiadomości SMS, które to jeszcze kilka lat wstecz zastępowały nam komunikatory. Komunikacja jest więc z pewnością ogromnym plusem portalu typu Facebook.

Zapewniają nam one dostęp do informacji o każdy, kogo mamy w znajomych i nawet gdy przez dłuższy czas nie widzimy się z kimś, kto jest bliski naszemu sercu, możemy mieć całkiem spory wgląd w jego poczynania i obserwować jak sobie radzi. Dużym minusem jest jak już wcześniej napisałem to, że przez ten łatwy dostęp do informacji o każdej osobie, zapominamy trochę o spotkaniach w realnym świecie i schodzą one zdecydowanie na drugi plan.

Portal społecznościowy Facebook jest też dla mnie bardzo ważnym źródłem informacyjnym. Nie czytam tak naprawdę zupełnie żadnych źródeł poza informacjami zawartymi w tym miejscu. Dzieje się tak bowiem dlatego, że to ja mogę sobie sam wybrać strony, organizacje, czy serwisy, które będę obserwował i tylko ich wiadomości pojawiają się na mojej tablicy. Nie mam narzucone tak naprawdę nic, gdyż mam polubione wyłącznie serwisy, które mnie interesują.

fb

To w przypadku, gdy ktoś nie lubi jak inni coś mu narzucają, jest bardzo fajnym i ważnym argumentem za tym, by korzystać z serwisu jakim jest Facebook. Na swojej tablicy mam z reguły polubione bardzo wiele informacji sportowych, gdyż jestem zdecydowanym fanem choćby naszych sportowców, którzy reprezentują nasz kraj z orzełkiem na piersi i starają się pokazać z jak najlepszej strony. Jest tam też sporo informacji politycznych, czy geograficznych i podróżniczych.

Bardzo lubię śledzić serwisy, które pokazują różnego rodzaju zdjęcia, czy filmiki z wielu wypraw różnych podróżników. Wiele razy marzyłem sobie o tym, co by było, gdybym na miejscu tych wszystkich podróżników był ja.
Reasumując portal społecznościowy Facebook, oceniam bardzo dobrze. Kontakt z nim, oraz moimi znajomymi jest bardzo prosty i wszystko odbywa się poprzez przejrzyste zakładki, które znajdują się na stronie głownie, oraz w rubryce kontakt. Jest to miejsce, do którego każdy powinien dołączyć, gdyż wszyscy znajdą coś ciekawego dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here