Jak skutecznie inwestować w fundusze kapitałowe?

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe to atrakcyjna propozycja przeznaczona dla osób, które chciałyby pomnażać swoje pieniądze, a przy tym otrzymać ochronę ubezpieczeniową. Jak skutecznie inwestować w UFK?

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe – co to jest?

Pod pojęciem takim jak ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, fundusze kapitałowe lub w skrócie UFK znajdują się fundusze inwestycyjne połączone z ubezpieczeniem na życie.

W tym przypadku mamy zatem do czynienia z dwoma funkcjami, które pełnią UFK:

  • zabezpieczają uposażonych w razie nieprzewidzianych zdarzeń – działają jak ubezpieczenie na życie
  • pomagają w oszczędzaniu lub inwestowaniu środków – działają jak fundusze inwestycyjne

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe w praktyce

Osoba, która chce zdecydować się na skorzystanie z UFK, ma do dyspozycji różne oferty, które może dobrać indywidualnie do swoich potrzeb. Może także zdecydować się na wybór wysokości wpłacanej kwoty oraz częstotliwości jej wpłaty.

Część wpłaty przekazywana jest jako składka na polisę ubezpieczeniową. Druga część jest inwestowana w fundusze inwestycyjne.

Przy zawieraniu umowy osoba ubezpieczona wskazuje na uposażonych, którzy będą mogli otrzymać wypłatę świadczenia z ubezpieczenia na życie. Dokładne informacje dotyczące warunków ubezpieczenia można znaleźć w dokumentacji.

Klient wybierający fundusze kapitałowe ma możliwość wyboru takich funduszy inwestycyjnych, które zapewniają mu optymalną stopę zwrotu inwestycji na akceptowalnym poziomie ryzyka. Najczęściej firmy oferujące UFK skupiają się wtedy na bezpiecznym oszczędzaniu, ale również można zdecydować się na bardziej ryzykowne oferty, pamiętając jednak o tym, że istnieje szansa na stratę zainwestowanych środków.

Jak wybrać dobry UFK?

Generalnie, najlepiej zdecydować się na bezpieczniejsze fundusze kapitałowe, pamiętając o tym, że istnieje ryzyko utraty wpłaconych środków.

Warto także zwrócić uwagę na warunki korzystania z funduszu, w tym na warunki ubezpieczenia oraz warunki wystąpienia z funduszu. Pod uwagę warto także wziąć koszty związane z korzystaniem z takiej metody ubezpieczenia i inwestycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here