zalogować na facebooku

Sieci społecznościowe zdominowały internet. Dzięki nim ludzie z całego świata mogą się ze sobą komunikować, wysyłać posty, publikować zdjęcia, a firmy – mniejsze, większe i korporacje mogą komunikować się z potencjalnymi klientami, reklamować się, pokazywać swoje produkty, nowości w ofercie. Jest wiele portali społecznościowych, które różnią się od siebie. Niektóre różnią się od innych portali – mają pewne cechy charakterystyczne, inną funkcjonalność.

Można założyć konto na tylko jednym portalu społecznościowym ale można też założyć konto na wielu portalach i w ten sposób komunikować się z większą ilością osób, firmy robią tak zazwyczaj żeby znaleźć większą liczbę klientów poprzez pokazanie swojej oferty większej liczbie osób. Do najpopularniejszych portali w internecie zaliczamy takie witryny jak Facebook, Google Plus, Twitter, Pinterest, Instagram. Istnieje oczywiście więcej portali społecznościowych ale te są akurat najpopularniejsze.

W zasadzie każdy portal udostępnia podobne możliwości – pisanie wiadomości, obserwowanie innych kont, lajkowanie postów, komentowanie wiadomości, publikacja zdjęć oraz filmów itp. Użytkowanie takiego portalu nie jest trudne i nawet dzieci mogą sobie z tym poradzić. Każdy powinien wiedzieć jak się zarejestrować, jak zalogować się na Facebooku, jak pisać posty, jak dodać komentarz, jak opublikować zdjęcie lub film. To naprawdę nie jest trudne, tym bardziej, iż interfejsy graficzne tych witryn są intuicyjne i dostępne w wielu językach, także w języku polskim.

telefon

Nie trzeba znać języka angielskiego, żeby móc w pełni wykorzystać moc drzemiącą w takich serwisach internetowych (chociaż przydaje się w komunikacji z ludźmi z innych krajów). Pierwszym wśród wymienionych portali jest gigant stworzony przez Marka Zuckerberga. Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Umożliwia on nie tylko proste pisanie wiadomości, dzielenie się linkami czy obserwowanie innych ale również streamowanie czy reklamowanie swojego biznesu.

Formą reklamy jest też wysłanie wiadomości do osób obserwujących. Jednakże z tą formą reklamy na Facebooku jest jednak coraz gorzej, ponieważ ten portal społecznościowy coraz bardziej ogranicza ilość wiadomości, która trafia do fanów jakiegoś konta i nie ma znaczenia, że wyrazili oni chęć na dostawanie postów od tego konta bo kliknęli przycisk Obserwuj.

Dlaczego tak jest? Oczywiście zarząd portalu robi tak z powodów finansowych – wiadomość trafi do mniejszej ilości użytkowników, a żeby trafiła do większej rzeszy trzeba zapłacić za reklamę. Ilość postów, która dociera do fanów jakiegoś konta na Facebooku z roku na rok jest coraz mniejsza – w 2012 roku było to 15 procent postów, w roku 2014 około 6 procent, a w roku 2017 zaledwie 2 procent.

W przypadku kont większych firm czy bardziej znanych marek ten zasięg spadł poniżej jednego procenta. Możliwe jest przechytrzenie tego Facegook’owego algorytmu w taki sposób: trzeba wejść na stronę obserwowanego konta, najechać na przycisk z napisem Obserwowanie i z menu wybrać opcję Wyświetlaj najpierw. Istnieje wtedy szansa na to, iż posty z tego konta będą się nam wyświetlały częściej, jednak nie będzie to zbyt często, bo z tym algorytmem ciężko wygrać.

Facebook zdobył rynek sieci społecznościowych i jak widać wykorzystuje to na własną finansową korzyść, co zresztą nie jest zaskoczeniem bo tak działają korporacje. Następny portal społecznościowy, o którym warto wspomnieć to Google Plus. Jak sama nazwa wskazuje jest to serwis społecznościowy Giganta z Mountain View i zasadniczo nie różni się on bardzo od innych portali społecznościowych.

jak zalogować się na facebooku

Oczywiście Google Plus nie ma tak dużo użytkowników jak Facebook ale to także dobra platforma społecznościowa. Innym bardzo popularnym portalem jest Twitter, który umożliwia pisanie krótkich wiadomości, obserwowanie innych, polubienia postów, publikowanie filmów z serwisy youtube.com i inne, czyli wszystko to co powinno być w możliwościach dobrego serwisu społecznościowego. Zasadniczo trochę innym portalem społecznościowym jest Instagram, bowiem ten serwis służy do publikacji zdjęć ze swojego smartfona.

Wszystkie modelki czy gwiazdy, które chcą pokazać się z jak najlepszej strony publikują tam zdjęcia. Niektóre osoby, które ćwiczą na siłowni zyskują tam bardzo dużą ilość obserwujących. Warto także wspomnieć o portalu Pinterest, gdyż umożliwia on przypinanie pomysłów znalezionych w internecie do swojego konta. Pinterest to też portal społecznościowy ale trochę inaczej on funkcjonuje i udostępnia trochę inne możliwości swoim użytkownikom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here