email

Jesteś użytkownikiem jednej z najbardziej znanych stron internetowych, za pomocą której możesz kupować oraz sprzedawać różne przedmioty?Czy jesteś użytkownikiem ALLEGRO, posiadasz własne konto oraz chciałbyś zmienić podany podczas rejestracji adres email, ale nie wiesz jak to zrobić? To nic trudnego.

Pokażę Ci jak zmienić email na allegro

Zakładając konta na różnych stronach internetowych, administratorzy wymagają od użytkowników, aby podali swój adres email, za pomocą którego portal będzie komunikował się z użytkownikiem oraz często dzięki temu adresowi umożliwi zalogowanie się do systemu. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy chcemy zmienić adres email, a nie do końca wiemy jak mamy to zrobić i gdzie szukać danych?

Pragnąc tego dokonać należy otworzyć w przeglądarce Twojego komputera wyszukiwarkę oraz przejść na stronę główną ALLEGRO. Strona ta jest dość obszerna i bogata w informacje oraz różnego rodzaje oferty, jednak nas interesuje głównie to, co będzie znajdowało się w prawym górnym roku ekranu. Dlatego zerkamy w podane miejsce i ‚klikamy’ w ikonkę „moje allegro”. W ten sposób rozwija nam się pasek z dostępnymi funkcjami strony.

jak zmienić email

Na samym dole listy, w pomarańczowym prostokącie należy ponownie ‚kliknąć’ – „zaloguj”, dzięki czemu przejdziemy do systemu, jako użytkownicy posiadający konto. Jednak, aby tego dokonać, należy podać login lub adres email wraz z hasłem dostępu, po czym zatwierdzić je za pomocą „zaloguj się”. Jest to standardowa procedura, która umożliwia nam dostęp do swojego konta na stronie, dlatego bardziej zaawansowani goście, którzy często korzystają z portalu, mogą pominąć ten etap.

Kolejno ponownie zerkamy w prawy górny róg ekranu, w którym widzimy strzałkę (v) wraz z numerem użytkownika, co wygląda następująco: „Client:1111…”. Oczywiście każdy korzystający posiada swój indywidualny numer klienta. Następnie rozwijamy zakładkę dla klienta podaną strzałką oraz odszukujemy frazę „moje konto”, które znajduje się niemalże na końcu listy. By móc dokonać zmiany adresu email przechodzimy kolejno w zakładkę „ustawienia konta” z ikoną ludzika.

Chcąc przejść dalej „klikamy” w „moje dane”, które oznaczone są ikonką kluczyka, co wskazuje na informacje ważne, poufne i tylko dla nas. Po dokonaniu tego, system automatycznie prosi nas o ponowne zalogowanie się do strony. Jeśli ktoś korzysta z funkcji zapamiętywania danych dostępu do logowania przez wyszukiwarkę, wystarczy, że naciśnie „zaloguj się”. Po ponownym zalogowaniu, strona przekieruje nas do ustawień naszego konta, a dokładnie do zakładki „dane konta Allegro”, które także opatrzone są znakiem kluczyka.

W zakładce tej znajdują się wszystkie dane użytkownika podane podczas rejestracji tj. imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, numer klienta, login, hasło oraz to, co interesuje nas w tym momencie, czyli adres email. Z podanych poziomo zakładek wybieramy „e-mail”. Pojawią się nam dwa wersy: pierwszy o nazwie ’email’ oraz drugi ‚powtórz email’. W pierwszej linijce wyświetla się adres, który do tej pory funkcjonował na naszym koncie, jednak którego zmiany chcemy dokonać. Dlatego kasujemy obecny email i w jego miejsce wpisujemy nowy adres, który chcemy nadać na naszym koncie. W poniższej linii system prosi nas o powtórzenie adresu email, dzięki czemu weryfikuje jego poprawność. Po wpisaniu i powtórzeniu nowego adresu ‚klikamy” – „zastosuj”.

jak zmienić email na allegro

Kiedy ukończymy ten proces, na dotychczasowy adres email, otrzymamy wiadomość od administratora strony allegro o zmianie adresu oraz nadaniu nowego email’a. Wiadomość otrzymujemy również na nowy adres email, w której system prosi nas o potwierdzeniem zmiany adresu email. Należy potwierdzić zmianę zgodnie z instrukcją podaną w wiadomość. Od tej pory możemy korzystać ze strony allegro już ze zmienionym, nowym adresem email.

Jak się okazuje zmiana email na allegro nie jest bardzo skomplikowaną czynnością, jak to opisano powyżej. Opis ten jest bardzo dokładny, aby szczegółowo pokazać jak dokonać zmiany adresu krok po kroku. Dla zaawansowanych, użytkowniku podam skrót, za pomocą którego znacznie łatwiej dokonać zmiany email na allegro:
„moje allegro”>”zaloguj”>”zaloguj się”>konto „client:1111…”>”moje konto”>”ustawienie konta”>”twoje dane”>ponownie „zaloguj się”>”email”>”zastosuj” oraz potwierdzenie nowego adresu za pomocą poczty email.

Należy pamiętać, aby zmiana adresu email czy innych ważnych danych na naszym koncie, odbywała się tylko i wyłącznie w naszej obecność bądź towarzystwie osób, którym ufamy lub wyrażamy zgodę na ich dostęp do naszego konta na allegro.

[Głosów:12    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here