Zalety i wady kantoru wielowalutowego na karcie

Płatności w różnych walutach – podczas realizacji zamówień internetowych z zagranicznych stron, wizyt w innych państwach czy zakupu biletów – stają się naszą codziennością. Dlatego technologia próbuje nadążyć za modą. Ciekawym pomysłem jest więc kantor wielowalutowy bezpośrednio na karcie.

Jak działa karta wielowalutowa?

            Znanym rozwiązaniem, omijającym wysokie prowizje czy niekorzystne kursy przy płatnościach zagranicznych jest karta wielowalutowa. Oferują ją zarówno banki, jak i takie instytucje finansowe jak igoriacard.com. Są to karty popularne i coraz chętniej wykorzystywane. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu dostępu do kilku walut jednocześnie. Dzięki temu można korzystać z wirtualnych kantorów i przelewać pieniądze bezpośrednio na konto walutowe. 

Skorzystaj z wirtualnego kantoru

            Wirtualny kantor to rozwiązanie dostępne w sieci od dłuższego czasu. Dopiero od pewnego momentu stał się on jednak niezbędny do skutecznych zakupów online czy korzystniejszego podróżowania. Wirtualny kantor pozwala na osiągnięcie lepszych kursów wymiany walut. Wymienione pieniądze trafiają na konto walutowe, które daną walutę obsługuje. Warto szukać takiego, które pozwala na wykorzystanie kilkunastu walut. Jednak czasami wirtualne konto jest przypisane do karty.

Kantor w sieci a bezpieczeństwo

            Czy to bezpieczne? Karta wielowalutowa pozwala na wpłacenie pieniędzy w polskiej walucie i zamienieniu jej – dowolnie, tak, jak chcemy – na jedną z wielu walut. Takie rozwiązanie znajdziesz choćby na stronie igoriacard.com. Dzięki temu możesz wykorzystać pieniądze niemalże od razu i nie musisz martwić się działaniem pośrednika. To zmniejsza czas trwania transakcji i daje Ci gwarancję największego bezpieczeństwa.

Czy to się opłaca?

            Jednak korzyścią jest nie tylko bezpieczeństwo transakcji i łatwość kontroli finansów, lecz także opłacalność. Kantor przypisany do karty wielowalutowej jest najbardziej korzystnym wyjściem, a kursy pozwalają na wymianę pieniędzy najbardziej efektywnie. Dzięki temu płatności na zagranicznych stronach oraz poza granicami kraju stają się łatwiejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here