social media

W czasach, gdzie media społecznościowe są praktycznie w każdym domu i nawet osoby, które nie idą w parze z technologią posiadają tam konta, ciężko się uwolnić od uczucia, że jesteśmy od tego wszystkiego lekko uzależnieni. Mam oczywiście na myśli pozytywny aspekt uzależnienia i piszę to lekko prześmiewczo, gdyż dzięki dostępności portali typu Facebook, możemy zupełnie za darmo i w szybkim tempie komunikować się z naszymi najbliższymi i sprawić, że będziemy się z nimi w stanie umówić zdalnie na spotkanie, czy obgadać ważną sprawę.

Dawniej nie było niestety takiej możliwości i pamiętam bardzo dobrze czasy, w których to trzeba było iść spory kawałek drogi, by dojść do znajomego i powiedzieć mu czasem jakąś małą rzecz. Wtedy to wchodziły dopiero telefony komórkowego i zaczynały być w modzie SMS, ale nie każdy miał jeszcze telefon, więc jedyną opcją kontaktu było osobiste stawienie się u kolegi, czy znajomego. Dla osób, które poza brakiem komórki nie miały także samochodu, była to swego rodzaju katorga, gdyż nawet błahej sprawy nie można było przekazać tak jak obecnie w kilka chwil, tylko trzeba było iść, lub jechać na rowerze czasem kilka godzin.

profil na facebooku

Mimo wszystko bardzo dobrze wspominam tamte stare już czasy, gdyż mam nieodparte wrażenie, że ludzie dużo częściej się ze sobą widywali i kontakt między ludźmi był bardziej prawdziwy. Paradoksalnie było też dużo łatwiej się umówić i szczególnie młodsze pokolenie będzie taka teza dziwić, ale ludzie dzięki temu, że kontakt między sobą był utrudniony i nie był taki łatwy jak teraz, byli bardziej punktualni, oraz konkretni w tym, co mówią i robią.

Pamiętam czasy, w których umawialiśmy się z kolegami na boisku za szkołą, by pograć w piłkę, był to przełom XX i XXI wieku, a co za tym idzie młode osoby nie miały jeszcze komórek, ewentualnie była jedna w domu i była ona swego rodzaju wyznacznikiem bogactwa. Teraz brzmi to śmiesznie i wręcz jak żart, ale świat w 20 lat niesamowicie się rozwinął i z perspektywy starszych osób widać to bardzo dobrze. Czasem myślę, sobie, że strach pomyśleć, co będzie za kolejne 20 lat, jeśli rozwój pójdzie tak szybko naprzód, jak stało się to w ostatnich latach.

Wracając do portali społecznościowych. to często zastanawiamy się na podstawowymi kwestiami, czyli jak usunąć profil na facebooku lub jak założyć tam konto. Jest to miejsce, w którym swój profil ma kilkadziesiąt milionów Polaków i praktycznie codziennie ktoś swoje konto zakłada, czy też usuwa. Takie pytania są więc wpisywane w przeglądarki internetowe bardzo ale to bardzo często i ludzie starają się znaleźć jakieś informacje na ten temat. Są to szczególnie osoby starsze, które nie zawsze są w stanie sobie poradzić z rozwijającą się technologią i tym, jak pędzi ona do przodu.

Jednakże uspokoić trzeba każdego, kto ma opory i jakiegoś typu obawy przez rozpoczęciem swojej przygody z Facebookiem. Jest to bowiem portal bardzo prosty w obsłudze i nawet osoby starsze nie powinni mieć problemu z założeniem tam swojego konta. Proces rejestracyjny jest prosty i wszystko jest bardzo łatwo wyszczególnione. Mamy w pierwszym etapie podać wyłącznie kilka podstawowych danych, które to posłużą jako weryfikacja naszej tożsamości. Dane takie jak imię, nazwisko, czy adres zamieszkania, oraz swój prywatny numer telefonu, trzeba podać praktycznie w każdym miejscu tego typu.

jak usunąć profil na facebooku

Od początku będziemy też lekko nakłaniani do tego, by załączyć tam nasze zdjęcie. Ułatwi nam to kwestię pozyskiwania znajomych, gdyż nie każdy może pamiętać nasze imię i nazwisko, a gdy zobaczy nasze zdjęcie profilowe i twarz, to z pewnością będzie w stanie nas zidentyfikować. Znajomych możemy również wyszukać my sami i zaprosić ich do siebie na profil. Mamy do tego przygotowaną specjalną wyszukiwarkę, dzięki której znajdziemy osoby, których życie nas interesuje i które to chcielibyśmy mieć u siebie na profilu. Usunięcie konta ba Facebooku jest równie proste jak jego założenie.

System zada nam tylko kilka pytań, dzięki którym potwierdzimy, czy na pewno chcemy dokonać tego kroku i skończyć swoją przygodę z tym komunikatorem. Jednakże tak naprawdę mało kto decyduje się na taki krok, gdyż ten portal, to miejsce, które jest naprawdę bardzo przydatne i można dzięki niemu w bardzo prosty sposób odnaleźć starych znajomych, po których ślad gdzieś umarł, oraz nawiązać prosty kontakt z osobami, z którymi utrzymujemy znajomość obecnie, oraz nie chcemy trafić pieniędzy na połączenia telefoniczne, które są czasem dosyć drogie, a my wolimy skorzystać wtedy z Facebooka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here