bezpieczeństwo

Facebook jest obecnie bardzo popularnym portalem społecznościowym z którego korzystają niemal wszyscy. Możemy kontaktować się dzięki niemu ze znajomymi, których dawno nie widzieliśmy, a także z takimi, którzy opuścili nasz kraj w celach zarobkowych bądź każdym innym, i nie zamierzają tu w najbliższym czasie wrócić. Plusem jest to, że dzięki tej stronie nie wydajemy krocie na smsy czy rozmowy telefonicznie, które ponosilibyśmy kontaktując się tradycyjnie.

Możemy także oglądać na nim zdjęcia i filmy dodawane przez naszych znajomych i mimo, że są daleko mamy wiedzę co się u nich dzieje i widzimy na jakim etapie wzrostu są ich dzieci. Niektórzy użytkownicy Facebooka traktują do niemal jak alternatywę drugiego życia. Dzielą się co jedli na śniadanie, gdzie aktualnie się znajdują, z kim się spotkali, a nawet z kim są w związku i kiedy poprzedni się zakończył. Prowadzą tam drugie wirtualne życie.

Zawierają nowe znajomości, a nawet się zakochują. Za pośrednictwem Facebooka możemy właściwie zrobić wszystko, a już na pewno bardzo dużo.
Sprzedać rzeczy, których już nie używamy, założyć butik internetowy, oddać lub znaleźć psa czy kota dla siebie i wiele innych rzeczy.
Jeśli czujemy się samotni i nie mamy z kim dzielić jakiegoś swojego wyszukanego zainteresowania możemy założyć grupę dzięki której na pewno znajdziemy wielu pasjonatów tego czym sami się interesujemy, a może kochamy nad życie jakiegoś aktora lub aktorkę?

jak usunąć wirusa z facebooka

Nic bardziej prostszego

Wystarczy założyć jej funclub i znajdzie się tysiące pasjonatów naszej miłości gdzie godzinami będziecie mogli dyskutować o swoim idolu.
Ten popularny portal może też przy założeniu własnej działalności dać nam doskonałą darmową reklamę. Wystarczy założyć konto z nazwą naszej firmy, opisać czym się zajmuje i gotowe.
Użytkownicy dowiedzą się o niej, a także osoby, które skorzystały już z naszych usług będą mogły zamieścić opinię i tym samym zachęcić innych użytkowników do skorzystania z naszej działalności. o najlepszy obecnie sposób na pozyskanie nowych klientów, a także jeśli my szukamy konkretnej firmy bądź usługi w prosty i szybki sposób wszystko tam znajdziemy. Dzięki opinią od razu zobaczymy jaka firmą się zainteresować.

Jednak Facebook to nie tylko plusy. Jak zostało wcześniej wspomniane, bardzo dużo osób zaczyna traktować go jako alternatywę drugiego życia zapominając, że istnieje to prawdziwe, realne.
Tracą mnóstwo czasu na przeglądani Facebooka oka właściwie bez celu. Zaniedbują w efekcie swoje obowiązki. Czasem nawet pracę czy własne dzieci.
Kolejny aspekt to wstawianie zdjęć. Słyszało się o wielu osobach, które będąc na zwolnieniu lekarskim dodało zdjęcie z imprezy czy wyjazdu. Owe informacje dotarły do przełożonego, który miał realny dowód na niewłaściwe korzystanie ze zwolnienia. Taka osoba została zwolniona z pracy.

Facebook to też źródło plotek. Wiemy co dzieje się u innych i możemy w łatwiejszy sposób stać się ofiarą drwin i szyderstw, a także publicznego hejtu.
Coraz częściej słyszy się o wirusach. Jeśli znajomi nagle zaczynają odpisywać Ci na wiadomości, których nigdy do nich nie wysłałeś to najprawdopodobniej masz wirusa i pod postacią łańcuszka infekujesz innych, również sam jeśli zobaczysz od znajomego wiadomość o dziwnej treści i co zazwyczaj się zdarza z załącznikiem do otwarcia, nigdy go nie otwieraj. Najbezpieczniej jest wiadomość czym prędzej usunąć, a co jeśli wirus już nas dopadł?

Jak usunąć wirusa z Facebooka?

Najlepiej poprosić o pomoc znajomych. Tzn pierwszym krokiem jest poprosić osobę, która otrzymała od nas podejrzaną wiadomość o usunięcie wirusa ze swojej tablicy, która najprawdopodobniej została tam zapisana w formie postu.

Kolejny najważniejszy krok to zeskanowanie naszego komputera bądź telefonu przez program antywirusowy, a następnie dla bezpieczeństwa zmiana hasła i wyciągnięcie nauczki na przyszłość, aby nie otwierać podejrzanych linków i odnośników ani w postach publikowanych przez naszych znajomych, ani tych wysyłanych do nas w wiadomościach prywatnych.

wirus z facebooka

Kolejne sposoby na zablokowanie podejrzanych aplikacji, aby nie mogły wysyłać za nas niczego do naszych znajomych bez naszego świadomego wyboru jest poszperanie w ustawieniach. Musisz wyłączyć wtyczki w sekcji aplikacje, witryny internetowe i wtyczki, a także wyłącz dostarczanie informacji o Twoich grach swoim znajomym w sekcji zawsze graj anonimowo.
Kolejny krok to zaznaczenie wszystkich aplikacji w sekcji aplikacje z których korzystają inni, dla starszych wersji Facebooka w sekcji tuż obok zaznaczyć tylko ja.Te wszystkie kroki jeżeli nie będziesz otwierać podejrzanych wiadomości powinny na ten moment maksymalnie zabezpieczyć Twoje konto przed niebezpiecznym spamem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here