Jak zapakować prezent

Pakowanie prezentów – niby prosta czynność, a wielu z nas ma spory problem z tym zadaniem. Upominek, który zamierzamy wręczyć powinien być zapakowany w taki sposób, aby odpowiadał pewnym zasadom. Prezent musi wyglądać adekwatnie do okazji, wieku obdarowywanego i okoliczności.

Pamiętajmy, że niezależnie od wszystkiego najistotniejsza jest estetyka i staranność – czy wybierzemy złoty arkusz, kolorowe wzorki, czy papier Kraftliner, zawsze przykładajmy się do swojej pracy. Pierwsze wrażenie ma wpływ na to, jak odebrany zostanie prezent.

Na wesoło

Ten pomysł spodoba się wszystkim, który cenią sobie oryginalność, a przy tym dobrą zabawę i element zaskoczenia. Musimy znaleźć kilka pudełek różnej wielkości i powkładać jedno w drugie. Do najmniejszego wkładamy upominek, a kolejne wypełniamy niespodziankami, np. drobnymi słodkościami, czy zabawnymi karteczkami. To świetny pomysł zwłaszcza w przypadku młodych ludzi i dzieci.

Drobiazg

Jeżeli zamierzamy podarować coś drobnego, np. kolczyki, bransoletkę, pióro, czy wisiorek, możemy zaskoczyć obdarowywaną osobę pakując prezent w taki sposób, aby nikt nie domyślił się co jest w środku. Do tego celu będziemy potrzebować czystej butelki po winie, do której włożymy drobiazg. Całość pakujemy tak, jak robimy to ze zwykłą butelką wina.

Bilety

Bilety i vouchery to bardzo modne upominki, które jednak nie wyglądają efektownie. Pomysłem na to jest kupienie przedmiotu związanego z tym, co znajduje się na druku. Jeżeli np. to bilety na film o superbohaterach, możemy kupić zabawną action figurkę i dołączyć do niej właściwy prezent. Całość oczywiście zapakować tak, jakby to właśnie zabawka była głównym upominkiem.

Eko

Wiele osób ceni sobie życie w zgodzie z naturą i podąża za trendami eko. Jeżeli chcemy też chcemy być eko, przyda się nam papier Kraftliner. To szary papier pakowy, który w połączeniu z naturalnymi ozdobami zrobi naprawdę świetne wrażenie. Do dekoracji możemy użyć szyszek, rafii, sznurka, suszonych plastrów pomarańczy, gwiazdek anyżu, lasek cynamonu, czy suszonych kwiatów.

Własnoręcznie

Papier Kraftliner możemy również ozdobić samodzielnie rysując na nim wzory i teksty adekwatne do okazji. Możemy użyć pisaków, farb, stempli, czy nalepek. Własnoręcznie wykonany papier to mnóstwo zabawy oraz dowód na zaangażowanie. To również doskonały sposób na to, aby wciągnąć dzieci do wspólnej aktywności.

Kalendarz

Zamiast papieru możemy wykorzystać kartki z kalendarza co da bardzo ciekawy efekt. Można na nich dodatkowo zaznaczyć dzień narodzin lub wiek solenizanta.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here