Obsługa prawna firm - rodzaje

Obsługa prawna firm jest coraz bardziej popularna wśród małych i dużych przedsiębiorców. Daje ona poczucie bezpieczeństwa bez konieczności zatrudnienia prawnika na stałe, który kosztuje firmę dużo więcej niż korzystanie z usługi innej firmy, dlatego jest to coraz częstszy wybór firm i spółek.

Płatna usługa

Pierwszym rodzajem obsługi prawnej firmy jest płatna usługa. Usługodawca oferuje daną usługę (na przykład sporządzenie protokołu posiedzenia akcjonariuszy spółki) za określoną kwotę, która jest płatna jednorazowo. Za każdym razem można zwrócić się po pomoc w danej sytuacji i wtedy płaci się opłatę stałą zawartą w cenniku.

Korzyścią takiego rozwiązania jest możliwość korzystania z obsługi prawnej firm wtedy, kiedy faktycznie tego potrzebujemy. Istnieją firmy, które jedynie sporadycznie potrzebują jakiś dokument, dlatego jest to rozwiązanie, które jest korzystne finansowo, ale zapewnia także profesjonalną obsługę.

Obsługa prawna firm w formie abonamentu

Drugim rozwiązaniem jest opłacanie stałego abonamentu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać pomoc wtedy, kiedy jest ona potrzebna, ale jest to rozwiązanie dla firm, które z takiej formy pomocy korzystają częściej.

Abonament sprawdzi się w spółkach, które mają sporo posiedzeń i sporządzają kilka uchwał miesięcznie, ponieważ zagwarantuje im to stałą cenę, jednocześnie bez zatrudniania pracownika na stałe. Dodatkowo nie muszą się martwić, że w jednym miesiącu zapłacą mało a w kolejnym, z większą liczbą dokumentów do sporządzenia, o wiele więcej. Opłata jest stała, więc można łatwo zaplanować budżet i określić koszty.

Dodatkowe wsparcie

Warto także wspomnieć, że obsługa prawna firm może być także pomocna firmom, które zatrudniają swoich prawników. W każdej branży zdarzają się miesiące zwyżkowe, w których pracy i obowiązków jest dużo więcej niż w innych. Może się także zdarzyć, że nasi pracownicy aktualnie zajmują się konkretnym projektem i nie chcemy, żeby się rozpraszali.

W takich przypadkach można z jednej strony zastosować abonament, który będzie zabezpieczeniem interesów firmy i można z niego skorzystać w dowolnym momencie. Z drugiej strony możliwe jest jednorazowe skorzystanie z pojedynczych usług czy pakietów wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne.

Jakakolwiek nie byłaby sytuacja firmy, dzięki obsłudze prawnej można zyskać poczucie bezpieczeństwa i płynność pracy bez względu na okoliczności, które wydarzą się w biznesie.

Artykuł powstał we współpracy z GLC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here