praca zdalna
Fot. Pexels.com

Praca w domu różni się od tej w firmie. Znajdujesz się ciągle w tym samym pomieszczeniu. Łatwiej o rozproszenie i zajęcie się obowiązkami domowymi. Warto się zorganizować i zaplanować swoją pracę. Pomóc w tym mogą narzędzia online. Poniżej prezentujemy 4 narzędzia, które sprawią, że praca zdalna będzie łatwiejsza.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/praca-zdalna-4-przydatne-narzedzia-do-pracy-w-domu/

Narzędzie od Google czyli Google Hangout

Jest to komunikator internetowy pozwalający na wysyłanie wiadomości jak na czacie, a także na rozmowy wideo. Kontaktować możemy się z jedną osobą bądź tworzyć grupowe czaty i konferencje. Google Hangout pozwala na jednoczesne uczestniczenie w konwersacji 25-ciu osób.

Ważnym aspektem tego komunikatora jest możliwość pobrania aplikacji na smartfona. Pozwala to na uczestniczenie w konwersacjach w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Ten aspekt może być także pomocny w sytuacji kiedy nastąpi awaria komputera.

Hangout pozwala na pozostanie w kontakcie ze swoimi współpracownikami pomimo pracy zdalnej.

Slack czyli komunikator tekstowy

Aplikacja ta zdobywa ostatnio coraz większą popularność. W przeciwieństwie do narzędzia od Google nie pozwala na wideorozmowy, co może być problematyczne podczas pracy zdalnej.

Slack oferuje wysyłanie wiadomości tekstowych, tworzenie grupowych czatów oraz oznaczanie urzytkownika w konwersacji.

Trello czyli praca zdalna w kalendarzu

Trello to pierwsze narzędzie na naszej liście, które pozwala organizować pracę grupową poprzez przypisywanie zadań poszczególnym członkom zespołu. Głównym celem aplikacji jest wspomaganie w organizacji projektów i planowania poszczególnych zadań.

Urządzenie pozwala na dodawanie poszczególnych członków zespołu do zadania, podawania daty planowanego zakończenia projektu, a także dodawania powiadomień do zadań.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, co jest niezwykle ważne kiedy każdy pracuje zdalnie.

Dropbox czyli udostępnianie i przechowywanie dokumentów

To narzędzie pozwala na udostępnianie materiału w chmurze, dzięki czemu każdy pracownik będzie miał dostęp do pliku na swoim urządzeniu. Dropbox umożliwia przesyłanie plików pdf, word czy excel.

 

Praca zdalna może być łatwa. Warto pomyśleć o tym jak organizować wspólne projekty, komunikację większej grupy pracowników czy dzielenie się plikami. Wszystkie te elementy wpłyną na większe zadowolenie z pracy w domu.

Zobacz też: http://www.flyweb.pl/czym-podpis-elektroniczny/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here