dziewczyna z telefonem

W obecnych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez internetu. Codziennie sprawdzamy w sieci rozkład jazdy autobusów, pociągów, szukamy pracy czy umawiamy się ze znajomymi. Dzięki rozwojowi techniki możemy również śmiało pracować z domu, a taka praca home office stała się wybawieniem dla osób poruszających się np. na wózku inwalidzkim.

Co ciekawe, nie mając czasu na spotkania w realnym świecie, młodzi ludzie coraz częściej wybierają randki poprzez sieć. Po kilku spotkaniach kiedy rozmowa dobrze się układa decydują się dopiero na realne spotkanie, a tym samym nie tracą czasu na nieudane związki. Do tego typu relacji utworzonych zostało wiele portali randkowych, na których ludzie umieszczają swoje zdjęcie, kilka podstawowych informacji, a następnie według własnych preferencji wyszukują partnera. Jednak należy pamiętać, że w sieci bardzo łatwo o oszustów, którzy tylko czekają aby zdobyć o nas informacje, a następnie wykorzystać to w celu przestępstwa.

Młodzi ludzie bardzo chętnie ukazują swoje życie również na przeróżnych portalach społecznościowych. Zamieszczają zdjęcia z wakacji, wyjazdów rodzinnych czy imprez. Chwalą się dostatnim życiem albo po prostu stwarzają pozory, chcąc w ten sposób się dowartościować. Najbardziej popularnych w tej chwili portalem stał się Facebook. Łączy on ludzi z całego świata niezależnie od wieku czy statusu majątkowego. Niekiedy w ten sposób udaję się odnaleźć rozdzielone rodzeństwa, rodziny w czasie wojny, czy zwierzęta, które uciekły właścicielom.

Zdarza się również, że poprzez portal policja informuje o zbiegach czy przestępstwach. Internet ma ogromną moc, dlatego też coraz więcej znanych osób wykorzystuje go do akcji marketingowych, a także promowania wiedzy np. na temat karmienia piersią w miejscach publicznych czy wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Takie media, które w chwilę mogą dotrzeć do tysięcy użytkowników sprawdzają się idealnie, a co najważniejsze nie kosztują majątku. Bowiem to sami zainteresowani klikając na przycisk „udostępnij” poszerzają krąg zainteresowanych, a także przekazują informację dalej.

jak dezaktywować konto na facebooku

Zdarza się jednak tak, że nieustanny dostęp do mediów społecznościowych może stać się uzależnieniem. Wciąż odświeżamy swój kanał, sprawdzamy co ktoś do nas napisał albo umieścił, denerwujemy się na niepochlebne komentarze, a wręcz budzą w nas agresję. Takie zachowanie może być na tyle niepokojące, że należy podjąć decyzję o zaprzestaniu korzystania z internetu na jakich czas. Zdrowie psychiczne jest w końcu ważniejsze niż liczba lajków.

Nie każdy jednak wie jak dezaktywować konto na facebooku i wciąż na nim pozostaje.

Jest to jednak bardzo prosty i szybki sposób. Na samym początku należy wejść w ustawienia, następnie w kolumnie po lewej stronie ukaże nam się okienko o nazwie ogólne. Klikając w niego przechodzimy do pozycji zarządzania swoim kontem, a następnie klikamy dezaktywuj konto.
I w ten sposób nasze konto dalej istnieje w sieci jednak nikt nie może zobaczyć nasze profilu, a imię i nazwisko bądź nazwa jaką się posługiwaliśmy w sieci widoczna jest tylko dla naszych znajomych. Również wiadomości, które pisaliśmy z naszymi przyjaciółmi poprzez komunikator najprawdopodobniej z niego nie znikną. Dopiero jak sami zdecydujemy się na usunięcie historii naszego czata, to możemy się pozbyć zapisanych informacji.

Taki detoks od portali społecznościowych może być bardzo dobrym krokiem aby uwolnić się od ocen innych osób, a także życia na pokaz. Nie możemy bowiem zapominać, że zdjęcia znanych osób czy nawet naszych znajomych są wyretuszowane, poprzez programy graficzne i wcale nie ukazują prawdy. Koleżanki usuwają sobie pryszcze, worki pod oczami, czy powiększają usta i biust, a w realu wyglądają jak zwykłe, szare myszki. Ludzie zapominają, że w internecie wcale nie są tak anonimowi jak im się wydaje. Wszelkie groźby wyzwiska, czy naśmiewanie może stać się naszym orężem podczas spraw w sądzie czy na dywaniku u dyrektora.

konto na facebooku

Niekiedy młodzi ludzie tak bardzo przejmują się krytyką i falą hejtu jaka na nich spływa poprzez profile znajomych, że postanawiają targnąć się na własne życie. Takie zjawisko występuje w naszych czasach, bowiem dostęp do internetu ma każdy młody człowiek, jednak nie każdy umie z niego rozważnie korzystać.
To rodzice wraz z chwilą uruchomienia słynnego wi-fi powinni porozmawiać z własnymi dziećmi aby uświadomić je czego nie wolno robić, bądź po prostu jaki mogą ponieść tego konsekwencję. Wychowanie w obecnych czasach wchodzi również na inne sfery niż kiedyś. Czasy się zmieniają bardzo szybko, niekoniecznie zawsze w dobrym kierunku, a to na nas spoczywa obowiązek zachowania zdrowej równowagi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here