jak utworzyć email

Obecnie internet jest bardzo znany i używany niemal na całym świecie. W wielu krajach mamy dostęp do sieci, która daje nam wiele możliwości, zarówno jeżeli chodzi o rozrywkę, jak i zakupy czy też edukację. W internecie powstaje coraz więcej materiałów, które trafiają do wyznaczonej grupy odbiorców. Ważne jest także udostępnianie swoich danych i zakładanie kont na różnych stronach.

Zawsze powinniśmy dopilnować tego, aby nie udostępniać zbyt wielu informacji na swój temat, a przy tym uważać na oszustów i złodziei. Bez względu na to, na jakiej stronie się logujemy, zachowajmy ostrożność i nie wierzmy we wszystko co przeczytamy i zobaczymy.
Niewątpliwie jednymi z najbardziej użytecznych kont są e-maile. Jest to inaczej elektroniczna poczta, dzięki której porozumiemy się z innymi, a także przekażemy dowolne pliki i dokumenty. Takie konto założyć może każdy bez względu na wiek. Zarejestrowanie się na pocztę elektroniczną jest bardzo proste i opisane na wielu stronach.

Jak utworzyć email?

Wystarczy wejść na witrynę, która oferuje utworzenie własnej skrzynki pocztowej oraz postępować zgodnie z poleceniami. Zazwyczaj na samym początku musimy wpisać swój własny login, który będzie widniał w nazwie naszego maila. Jeżeli będzie to nasza oficjalna skrytka, to warto wpisać swoje imię i nazwisko, dzięki czemu takim mailem będziemy mogli posługiwać się w pracy lub przy ważnych korespondencjach. W zależności od tego, do czego będzie używany nasz mail, możemy tworzyć przeróżne nazwy.

jak utworzyć email

Musimy próbować nazw, które nie są zajęte jeszcze przez innych użytkowników. Warto stworzyć swoją unikalną nazwę, którą bez problemu zapamiętamy a także będzie prosta i czytelna dla innych.
Gdy wymyślimy już swoją nazwę trzeba będzie jeszcze wpisać hasło do naszego konta. Warto użyć nieco bardziej skomplikowanej frazy, aby uniknąć przyszłych włamań, gdy ktoś odgadnie nasze hasło. Powinniśmy zastosować w nim przynajmniej jedną wielką literę a także znaki specjalne lub cyfry. Idąc dalej będziemy poproszeni o wypełnienie swoich danych. Jest to zazwyczaj imię i nazwisko, miejscowość, w której mieszkamy, kod pocztowy oraz numer telefonu.

W zależności od skrytki możemy zostać poproszeni o wprowadzenie innych dodatkowych informacji związanych z nami. Pamiętajmy, aby korzystać tylko z zaufanych i bezpiecznych stron, które polecane są przez innych użytkowników i używane są w sposób legalny. Po wypełnieniu wszystkich pól kolejnym krokiem będzie wpisanie kodu weryfikacyjnego lub przepisanie hasła z jakiegoś obrazka. Takie zabezpieczenia stosuje się, aby potwierdzić, że to my osobiście założyliśmy swoje konto.

Kiedy przebrniemy przez te wszystkie kroki, pozostaje już tylko cieszyć się naszą własną elektroniczną pocztą. Od tej pory będziemy mogli odbierać nowe wiadomości, wysyłać coś do innych użytkowników oraz dodawać nowe maile do naszych kontaktów. W zależności od tego, jaki portal wybierzemy, poczta może być mniej lub bardziej sprawna, szybka a także przejrzysta i prosta w obsłudze. Warto wybierać popularne strony, które dadzą nam także wiele możliwości i będziemy mogli znaleźć najwygodniejsze opcje dla siebie.
Nasz email przyda się w wielu sytuacjach i w kontakcie z różnymi firmami, i osobami prywatnymi czy też ze znajomymi, rodziną. Warto wykorzystać dostępne opcje na przykład wysyłanie zdjęć lub dodawanie załączników.

email

W wiadomości możemy zamieścić dosłownie wszystko. Pamiętajmy jednak, żeby nie odpowiadać na podejrzane wiadomości a także unikać stron, które mogą wyłudzić od nas jakieś dane. Poczta elektroniczna jest darmową opcją, dlatego nie dajmy się naciągnąć na dodatkowe koszty. Warto uświadomić także osoby, które nie znają się na tych wszystkich rzeczach i pomóc im w obsłudze lub nauczyć ich nowych ciekawych rzeczy. Zazwyczaj dzieci oraz osoby starsze nie zdają sobie sprawy z zagrożeń jakie czyhają w sieci. Jeżeli poproszą nas o pomoc warto pokazać im komu ufać, a od kogo trzymać się z daleka. Poczta elektroniczna po czasie będzie bardzo łatwa w obsłudze a także czytelna i przejrzysta.

Wiadomości, które będziemy odbierać często pochodzą ze stron internetowych, na których się rejestrowaliśmy lub używaliśmy ich w jakimś celu. Jeżeli przyjdzie do nas wiadomość o niewiadomym pochodzeniu najlepiej ją usunąć. Nie rozwodzimy się nad jej treścią. Bardzo często pojawiają się także różnego rodzaju reklamy oraz promocje, którym także nie zawsze warto ufać. Posiadając swoje sprawdzone źródła będziemy czuć się bezpiecznie i odczytywać tylko potrzebne nam rzeczy. E-maila możemy używać zarówno na komputerze jak i telefonie czy tablecie. W tej kwestii mamy pełną dowolność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here