jak założyć facebooka

Portale społecznościowe cieszą się bardzo dużą popularnością, a także rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Nowe opcje i dodatki na witrynach sprawiają, że każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie i publikować swoje posty w taki sposób, jaki tylko jest dla niego najwygodniejszy. Każdy może zarówno napisać coś od siebie, dodać zdjęcie lub film, czy też podzielić się ciekawym znaleziskiem z internetu.

Posiadając znajomych możemy dzielić się z nimi zarówno w rozmowie prywatnej, jak i na tablicy, która dostępna jest dla każdego, kogo posiadamy w kontaktach. Możemy obserwować wybrane przez nas osoby i śledzić wszystko, co opublikują na swojej stronie. Mamy także opcję oceniania i komentowania postów, które nas zainteresują. Dzięki wyszukiwarkom znajdziemy ciekawe dla nas profile lub dodatkowe strony i treści.
Facebook jest portalem, na którym profil może założyć każdy po ukończeniu 13 roku życia.

Jak założyć Facebooka?

Wystarczy wejść na stronę główną, gdzie od razu pojawi się opcja utworzenia nowego konta. Właściciel strony podkreśla, że jest to darmowa rejestracja, dlatego nie musimy martwić się o ponoszenie dodatkowych opłat. Wystarczy wpisać swoje dane postępując zgodnie z formularzem, a następnie kliknąć na przycisk „rejestracja”. W ten sposób zostaniemy przeniesieni na stronę, gdzie musimy potwierdzić swój adres e-mail.

W tym kroku musimy zalogować się do swojej poczty elektronicznej i wyszukać wiadomość, która została przesłana nam przez ekipę Facebooka. Jeżeli nie możemy znaleźć takiego powiadomienia warto przejrzeć dokładnie wszystkie foldery, a także przeszukać zakładkę „spam”. Kiedy wyszukamy naszą wiadomość, wystarczy już tylko potwierdzić swoje konto poprzez kliknięcie na link przesłany przez portal. W ten sposób w bardzo prosty sposób utworzyliśmy swój własny profil, na którym możemy korzystać z wielu różnorodnych rozwiązań.

telefon

Po zalogowaniu do portalu warto uzupełnić swoje dane, dzięki którym każdy znajomy będzie mógł nas rozpoznać. Możemy także dodać zdjęcie profilowe, co na pewno ułatwi innym wyszukiwanie nas na portalu. Pamiętajmy, aby dbać także o swoje bezpieczeństwo i nie zamieszczać wszystkich prywatnych rzeczy, które ktoś mógłby wykorzystać. Warto także wejść w ustawienia i zaznaczyć dogodne dla nas opcje.

Możemy ustawić prywatność tak, aby nieznajomi nie mogli oglądać zawartości, którą udostępniamy. Szeroki wachlarz ułatwień pozwala korzystać nam z serwisu jak tylko chcemy. Jeżeli nie możemy odnaleźć zakładki, która nas interesuje, to warto wtedy skorzystać z pomocniczych pytań i odpowiedzi na portalu. Dzięki temu dowiemy się jeszcze więcej i z łatwością wykonamy wszelkie potrzebne działania. W sieci znajdziemy także wiele poradników, które opisują jakie dodatki możemy wykorzystać i jak ułatwić sobie posługiwanie się naszym profilem na co dzień.

Warto także przeczytać regulamin strony i pamiętać o udostępnianiu tylko i wyłącznie treści, do których mamy prawo. Każdy tego typu serwis dba o najmłodszych użytkowników, dlatego zakazane są treści dla dorosłych. Gdy zauważymy na jakiejś stronie nieodpowiednią treść, to warto ją zgłosić. W ten sposób zespół zajmie się problemem i usunie wszelkie niestosowne materiały. Warto zadbać o innych odbiorców, którzy nie powinni oglądać wszystkiego.

facebook

Facebook’a nie mogą zakładać dzieci poniżej 13 roku życia. Nie ma jednak żadnych zabezpieczeń, które mogłyby sprawdzić wiek użytkownika. Niestety coraz częściej pojawią się profile dzieci, które jeszcze nie do końca wiedzą o co chodzi. Udostępniają swoje dane i są narażone na kontakt z nieznajomymi. Jeżeli mamy dziecko warto dyskretnie sprawdzić, jakie witryny przegląda w sieci. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest o oszustów i ludzi, którzy wyłudzają dane lub nawet pieniądze.

Wiele takich użytkowników znajduje sposoby, które mają przekonać młode osoby do jakichś działań. Zawsze uświadamiajmy swoje dzieci i nie pozwólmy im na to, by zadawały się z internetowym złodziejem.
Osoby dorosłe są bardziej odpowiedzialne, a przy tym zdają sobie sprawę z możliwych niebezpieczeństw.

Mimo wszystko każdy musi być czujny i uważać na oferowane przez innych przedmioty. Jeżeli kupujemy jakąś rzecz to warto poprosić o link do aukcji np na allegro. Dzięki temu unikniemy sytuacji, że produkt nie zostanie nam wysłany.
Na portalu istnieje mnóstwo pomocnych grup, dzięki którym możemy znaleźć interesujące na informacje. Pamiętajmy, żeby zawsze sprawdzać czy podana treść jest prawdziwa i zgodna z prawdą. Zakładając konto na facebook’u musimy wykazać się ostrożnością i ograniczonym zaufaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here