HPE - niezawodne moduły z interfejsem SFP

Stworzenie wydajnej sieci w przedsiębiorstwie to istotne zadanie, z którym każdego dnia mierzą się administratorzy sieci, którym zależy na możliwości sprawnego i niezawodnego działania firmy. W dzisiejszych czasach właściwie wszystkie przedsiębiorstwa muszą posiadać sieć wewnętrzną z dostępem do sieci zewnętrznej. Internet jest niezbędny do przeprowadzania najróżniejszych procesów, a sieć wewnętrzna odpowiada za przechowywanie danych, przetwarzanie ich itp. Na rynku dostępnych jest mnóstwo najróżniejszych urządzeń proponowanych przez producentów. Warto dokładnie przeanalizować rynek i zwrócić uwagę na wybór sprzętów, zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązania. Jednym z wielu urządzeń stanowiących część rozwiązań sieciowych dla firm są moduły SFP, nazywane również transceiverami. Są to urządzenia, których działanie polega na jednoczesnym wykonywaniu zadań nadajnika oraz odbiornika. W tym artykule chcemy zapoznać Państwa z modułami SFP, czyli transceiverami obsługującymi standard Small Form-factor Pluggable. Ich zastosowanie umożliwia połączenie płyty głównej switcha bądź routera z kablem światłowodowym lub miedzianym. Takie rozwiązania wykorzystywane są we wszystkich sieciach powstających w przedsiębiorstwach; warto jednak zadbać o to, aby wybrać profesjonalnego producenta komponentów, co umożliwi stworzenie idealnej sieci spełniającej wszystkie wymagania użytkownika. Jedną z wielu marek posiadających w ofercie tego typu sprzęty jest HPE i właśnie o ofercie tej marki będziemy wspominać w poniższym tekście.

Dlaczego właśnie HPE?

Znany wszystkim koncern Hewlett Packard to marka będąca od lat jednym z czołowych dostawców oprogramowania oraz sprzętu IT. Firma została założona w Kalifornii w roku 1939. Oferta marki jest jedną z najszerszych na rynku, a wśród klientów HPE odnaleźć możemy ogromne koncerny i ośrodki z całego świata. Co roku z sprzętów tej firmy korzystają kolejni użytkownicy profesjonalni. Urządzenia oferowane przez HPE cechują się przede wszystkim niezawodnością, wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością oraz kompatybilnością. Z pewnością znajdą one zastosowanie w sieci firmowej każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości. Na pewno umożliwią one stworzenie spójnego i niezawodnego środowiska sieciowego dostosowanego do indywidualnych potrzeb klientów.

Czym wyróżniają się moduły SFP oferowane przez HPE?

Marka HPE dba o to, aby wszystkie oferowane przez nią produkty cechowały się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością. Transceivery HPE zapewniają bezpieczne, stabilne i efektywne przetwarzanie danych. W celu stworzenia tych modułów zastosowano nowoczesną technologię, dzięki czemu produkty te spełniają wszelkie standardy (dotyczące między innymi niezawodności użytkowania czy elastyczności konfiguracji). Marka zadbała o to, aby moduły mogły być stosowane we wszystkich środowiskach i zawsze zapewniały wydajną i stabilną pracę, niezależnie od warunków. Gdzie przede wszystkim sprawdzą się moduły SFP? W środowiskach, w których głównym priorytetem jest wydajność. Kolejnym argumentem przemawiającym za zastosowaniem modułów SFP marki HPE jest to, jak dobrze są one przystosowane do możliwości przyszłej rozbudowy rozwiązań sieciowych. Dzięki temu klient nie jest zmuszony do stałego zmieniania sieci firmowej i inwestowania w kolejne produkty, ponieważ sieć dostosowuje się do zmieniających się stale warunków. Przykładem środowiska, w którym warto zastosować transceiver HPE jest centrum przetwarzania danych. Wszystkie moduły SFP oferowane przez HPE są zgodne z dyrektywą RoHS. Urządzenia te na pewno zostaną docenione przez wszystkich użytkowników, także tych najbardziej wymagających.

Moduł SFP HPE J4859C

j4858c

Profesjonalny transceiver HPE o kodzie produktu J4859C to urządzenie stworzone z myślą o wymagających klientach, którym zależy na najwyższej jakości wykorzystywanych sprzętów, a także na funkcjonalności i niezawodności. Produkt ten zapewnia maksymalną prędkość przesyłania danych sięgającą aż 1000 Mbit/s. Sprzęt został wyposażony w złącze światłowodowe LC, natomiast typ zastosowanego odbiornika to LX. Ten moduł posiada dwa porty. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ten moduł może odpowiadaćpo lewej stronie akapitu  za transfer danych na odległość sięgającą nawet 10000 m. Obsługiwana średnica kabla światłowodowego to 50 µm. Zalety opisywanego sprzętu, na które warto zwrócić uwagę to: obsługa funkcjonalności pełnego dupleksu, długość fali 1310 nm oraz wykorzystanie przewodu multi-mode. Polecamy zakup modułu SFP o kodzie produktu J4859C wszystkim klientom, którzy od zakupionych urządzeń oczekują przede wszystkim niezawodności, a także najwyższej jakości tworzących je komponentów. Jeżeli chodzi o pobór mocy – produkt ten pobiera zaledwie 0,5 W.

Oprócz opisanego powyżej modułu SFP, w ofercie marki HPE znajdą Państwo również wiele innych modułów, które różnią się między sobą parametrami, dzięki czemu mogą być stosowane w różnych przedsiębiorstwach, zależnie od ich potrzeb. Zachęcamy do przeanalizowania potrzeb przedsiębiorstwa i dokonania wyboru na postawie oczekiwanych od rozwiązań sieciowych cech. Z pewnością wśród produktów marki HPE każda firma odnajdzie idealne komponenty pozwalające na stworzenie wydajnej i funkcjonalnej sieci firmowej.

Gdzie zakupić moduły SFP od HPE?

transfer

Mamy nadzieję, że lektura powyższego tekstu umożliwiła czytelnikom bliższe zapoznanie się z tematyką modułów SFP oferowanych przez markę HPE. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad tym, gdzie zakupić opisane powyżej rozwiązania – gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu thomas it. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem profesjonalnych rozwiązań sieciowych i w naszym katalogu posiadamy bardzo wiele różnorodnych sprzętów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować coś każdemu z klientów. Nasi eksperci z chęcią doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania. Pomożemy Państwu na każdym etapie zakupu, konfiguracji oraz eksploatacji zakupionych w sklepie thomas it urządzeń.

Zapraszamy do kontaktu!

Numer telefonu: 32 444 94 30; adres e-mail: info@thomas-it.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here