jak być niewidocznym

Internet to bardzo cenna rzecz, której wiele osób poświęca znaczący procent swojej aktywności w ciągu dnia. Internet służy do wielu celów. Dzięki takiemu wynalazkowi jesteśmy w stanie komunikować się z całym światem, od ułatwionej komunikacji z rodziną, znajomymi, szefem w pracy, aż po dalsze osoby.
Możemy też bardzo szybko znaleźć satysfakcjonujące nas oferty pracy. Mamy dostęp do informacji z wielu miejsc na świecie, od podstawowych, aż do możliwości oglądania transmisji z wydarzeń sportowych, koncertów, czy konferencji z całego świata, a to za sprawą usług streamingowych.

Mamy też największy z możliwych pluralizm mediów – znacznie większy niż oferują nam prasa, telewizja, czy też radio. Możemy zetknąć się z poglądami, które nie są na co dzień dostępne w telewizji. Jest to znacznie większa szansa na ścieranie się poglądowe zwykłych osób, a do tego służą fora internetowe oraz media społecznościowe. Dzięki internetowi znacznie łatwiej znajdziesz oferty kupna poszukiwanego przez Ciebie produktu.

Jeżeli zechcesz kupić dom lub mieszkanie, to odpowiednio dobrane do wyszukiwarki internetowej hasła pozwolą bardzo szybko nakierować Cię na mnóstwo ofert różnych deweloperów. To samo, gdy chcesz wyszukać koncert w Twoim mieście – masz multum stron, które pozwolą Ci dowiedzieć się o kulturze w Twoim miejscu zamieszkania. Tak samo, jak chcesz się przejść do kina – każde kino ma dzisiaj swoją stronę internetową, na której możesz znaleźć repertuar, a nawet zarezerwować i zakupić bilety.

facebook

W internecie możesz też zalogować się na swoje konto bankowe i sprawdzić, jaki jest Twój stan konta, a także zlecić przelew – zarówno do Polski, jak i do banków zagranicznych. Tego wszystkiego możesz dokonywać w różnych walutach. Masz także łatwą możliwość na założenie konta w banku, czy wzięcie pożyczki. Dzisiaj praktycznie każdy usługodawca, aby ułatwić przyciągnięcie do siebie klienta, dba o system pozwalający założyć konto przez internet.

Przez internet możesz wziąć także pożyczkę. Możesz również dowiedzieć się, do jakiego serwisu oddać samochód. Jeżeli nie wiesz, czy dany sklep jest w tym momencie otwarty, także masz szansę, to sprowadzić. Unikniesz dzięki temu sytuacji niepożądanych – np. jeśli pojedziesz do sklepu i będziesz musiał obejść się smakiem, gdyż okaże się już nieczynny. Masz także możliwość załatwić sprawy urzędowe, wysłać stosowne maile, albo zadzwonić, bo kontakt telefoniczny także jest przeważnie dostępny na stronach internetowych.

Jeżeli potrzebujesz wiedzy na temat środków miejskiej komunikacji, to także nie ma z tym problemu, bo odpowiednie aplikacje pozwolą Ci sprawdzić, o której godzinie jest najbliższy autobus lub tramwaj, a jeśli potrzebujesz przesiadki, to również zostaniesz nakierowany i poinformowany, w którym miejscu będziesz musiał się przesiąść. Tutaj także możesz dowiedzieć się nieco na temat cennika biletów, a także kupić je poprzez system internetowy.

Jeżeli nie masz aktualnie jedzenia w lodówce, to również nie musisz się martwić, gdyż masz okazję zamówić pokarm w restauracji lub pizzerii, które najczęściej same oferują dowóz do Twojego miejsca zamieszkania. Nie musisz więc ruszać się z domu, tylko musisz przygotować pieniądze. Oczywiście, internet to także obowiązki i dzięki dostępowi do pewnych informacji, zgadzasz się na to, żeby osoby kierujące daną stroną, miały dostęp także do Twoich danych.

Dlatego tak bardzo istotna jest prywatność i to, żebyś także mógł się czuć bezpiecznie w sieci. Wbrew pozorom nie jest łatwo o anonimowość. Zdarzały się przypadki szykanowań w przypadku odkrycia czyichś danych albo z powodu zbyt dużego odkrycia swojej prywatności. Zwłaszcza na mediach społecznościowych, które są tak modne i popularne, warto zaglądać w rubrykę ustawienie i wiedzieć, czy chcemy być widocznie na zewnątrz.

jak być niewidocznym na facebooku

Zwłaszcza takie medium jak facebook jest dzisiaj popularne i coraz większa liczba osób troszczy się o treści, które udostępnia. Kwestie jak być niewidocznym na facebooku, jak ukryć na facebooku swoje zdjęcia, jak sprawić, żeby inni nie mieli dostępu do znajomych i aby ich nie widzieli, co zrobić, żeby inni nie widzieli moich polubień, potrafią być bardzo cenne.

Z jednej strony mogą chronić przed osobami, które potencjalnie mogłyby nam zrobić na złość, ale może być także ochroną, np. przed potencjalnym pracodawcą, który sugerując się profilem, który jest zbyt „luźny”, mógłby odrzucić potencjalnego kandydata na pracownika. Dlatego tak istotne jest, żeby wiedzieć, że oprócz wielkiej frajdy, jaką daje internet, warto dbać też o własne, maksymalne bezpieczeństwo.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here