jak usunąć zdjęcie profilowe z facebooka

Internet jest miejscem, któremu poświęcamy sporo czasu i sporo miejsca w naszym życiu. Zdecydowana większość Polaków spędza łącznie przynajmniej kilka godzin dziennie w internecie. I to, w różnych formach, w różnych godzinach, i w różnych częstotliwościach. Niektórzy przy swoim osobistym laptopie w zaciszu domowy, inni używają do tego celu telefonu komórkowego, z którego korzystają w różnych miejscach – czy to w pracy, czy na ulicy, czy w tramwaju, inni pozwolą sobie zerknąć w internet na swoim osobistym sprzęcie pracowniczym, a są i tacy, którzy korzystają z kafejki internetowej, chociaż tego typu forma korzystania z internetu przestała być już powszechna.

Niektórzy siedzą przy swoim sprzęcie, przeglądając interesujące ich strony internetowe godzinami, innym wystarczy około 15 minut, ale po pewnym czasie znowu wracają do tego. Niektórzy tuż po przebudzeniu, spiesząc się po pracy, sprawdzają informacje ze świata lub maile, chociaż większość woli spędzić czas w sieci w późnych godzinach wieczornych. Także strony internetowe, z których korzystamy w internecie, mogą się różnić. Podstawą jest m.in. nasz mail.

facebook

Wiele osób śledzi swojego maila po kilka razy dziennie, zwłaszcza jeśli wie, że powinno się oczekiwać jakiejś ważnej informacji. Duża część osób spędza czas przy mediach społecznościowych. Facebook, twitter, instagram – to także dobre miejsca, aby komunikować się z innymi osobami, np. na studiach, w pracy, albo żeby udostępniać jak największej liczbie osób interesujące nas treści – od zdjęć z naszych podróży poprzez ważne wydarzenia z życia, materiały do nauki, aż po naszą ulubioną muzykę.

Inni śledzą regularnie informacje z całego świata. Można to robić w formie relacji tekstowych, które pojawiają się na większych portalach, ale także dzięki usługom streamingowym, można relacji słuchać, albo oglądać. Oprócz maila podstawą są także nasze fundusze. Większość banków ma dzisiaj w swojej ofercie konto internetowe, gdzie można zarządzać swoimi funduszami, a także zlecać istotne przelewy oraz oczekiwać na pensję pracowniczą. Wiele osób spędza swój czas także na grach, czatach, forach – w miejscach, gdzie można porozumieć się z innymi osobami, podyskutować i wymienić swoje poglądy.

Dla wielu znacznie łatwiej przychodzi dyskusja, jeśli nie musimy otwierać buzi, a wszystko wychodzi spod naszej klawiatury i zanim wciśniemy enter, możemy się kilkakrotnie zastanowić, czy aby na pewno chcemy te treści udostępniać, a jeżeli stwierdzimy, że nie, to będziemy je mogli zmienić. Zresztą zmiany są również potrzebne w internecie. Wiele portali internetowych, zwłaszcza platformy naszych kont bankowych przypominają informacyjnie o powinności zmiany hasła, co zdecydowanie pozwala zachować bezpieczeństwo i uodpornić się na ataki osób z zewnątrz.

Dlatego, chociażby hasło warto zmieniać co około 30 dni. Można także zmieniać ustawienia w mediach społecznościowych i regulować to, co możemy ewentualnie pokazać znajomym, albo nieznajomym. Możemy wyłączyć opcję dodawania nas o znajomych, oglądanie zdjęć, polubień, informacji o nas, a także treści udostępnianych. Czasem możemy zawężać to grono odbiorców, np. do znajomych, a także znajomych naszych znajomych.

jak usunąć zdjęcie profilowe

Takie kwestie jak usunąć zdjęcie profilowe z facebooka, usunięcie zdjęcia z facebookowego tła, usunięcie swojego konta i zapoznanie się z nimi, też są nam potrzebne, aby zrozumieć rolę i istotę mediów społecznościowych. Jeżeli chcemy wyjść z grupy na facebooku, czy odlajkować stronę, również powinniśmy wiedzieć, jak to zrobić, choć to pozornie nietrudne zadanie. Również usuwanie innych z grona znajomych albo blokowanie pewnych treści, np. od niektórych stron są umiejętnością, którą powinniśmy posiąść, jeżeli chcemy rozumieć facebooka dobrze.

Trzeba także zapoznać się z regulaminem, aby nie być zaskoczonym, jeżeli nasze konto zostanie zbanowane lub usunięte, bo nie zastosowaliśmy się do któregoś punktu i nawet o tym nie wiedzieliśmy. Bycie świadomym korzyści, jak i zagrożeń wynikających z naszej obecności w internecie, jest wiedzą bardzo cenną, która w przyszłości może zaprocentować, a także zapewnić nam komfort.
Oprócz tego należy oczywiście pamiętać, że internet to także nie jest całe nasze życie i bardzo łatwo jest się od niego uzależnić, a zwłaszcza od takich portali jak facebook, na którym mamy do czynienia ze znajomymi, chociaż nie jest to kontakt face-to-face. Lepiej jednak, żeby nasze wirtualne kontakty pokrywały się także z kontaktami realnymi, a gdy poznamy kogoś w sieci, ważne, aby ten kontakt urzeczywistnić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here