zmienić wygląd facebooka

Facebook to prawdopodobnie najpopularniejszy portal społecznościowy, który zawiera wiele różnych typów kont (prywatne, firmowe czy tylko stworzone na potrzeby biznesu). Obecnie, ten portal możemy potraktować jako narzędzie do kontaktu z ludźmi, znajdowanie różnych ciekawostek oraz spore ułatwienie w rozkręceniu własnego biznesu, ponieważ jest świetnym narzędziem ułatwiającym dostęp do dużej grupy ludzi.

Duża ilość Facebooka to młodzi ludzie, a jak wiemy nie każdy szuka wszędzie biznesu lub po prostu daną osobę może interesować tylko to czy np. „Marek wyjdzie dzisiaj z nią do baru”. Pośród tych ludzi znajdziemy takich, które chcą wyróżniać się pośród znajomych, bądź też po prostu znudził im się tradycyjny wygląd strony. Nasuwa się tutaj pytanie „Czy można zmienić wygląd Facebooka?”, odpowiedź na to pytanie brzmi oczywiście tak. Jest jedno „ale”, zmiany na stronie Facebooka będą widoczne tylko dla nas i tylko z naszej przeglądarki.

wygląd facebooka

Jak zmienić wygląd Facebooka?

Będziemy potrzebowali do tego przeglądarki „Google Chrome” lub „Mozilla Firefox”. Kiedy mamy już jedną z nich będziemy potrzebowali pobrać dodatek „Stylish” (dodatek ten dla obu przeglądarek ma taką samą nazwę). „Stylish” to dodatek do przeglądarki, który pozwoli nam zarządzać i edytować motywy popularnych portali takich jak: Tumblr, Twitter czy właśnie Facebook. To rozszerzenie do przeglądarki pozwoli również zwalczyć nam wszystkie natrętne reklamy występujące na stronach internetowych.

Jak zainstalować „Stylish” w Google Chrome? Pierwszym krokiem ku temu jest oczywiście otworzenie przeglądarki, następnie wpisujemy w niej frazę „Google Chrome rozszerzenia” i klikamy pierwszy link. Alternatywnie możemy po prostu wkleić tą linijkę w miejscu, gdzie pojawia się adres strony „https://chrome.google.com/webstore/category/apps”. Znajdujemy się obecnie w „sklepie” z rozszerzeniami, aby ułatwić sobie drogę w pasku wyszukiwania rozszerzeń wpisujemy „Stylish”. Za pomocą paska nawigacji przechodzimy w dół strony, jak teraz widzimy rozszerzenie to jest całkowicie darmowe. Klikamy przycisk z ikoną plusa oraz przeprowadzamy instalację naszego dodatku. Kolejnym krokiem jest restart naszej przeglądarki. Voilà, „Stylish” jest gotowy do działania.

Co do przeglądarki jaką jest Mozilla Firefox, rozszerzenie również może zostać dodane na dwa sposoby. Pierwszy to oczywiście wpisanie podobnej frazy w wyszukiwarkę jak w przypadku Chrome lub zwyczajnie wkleić odpowiednią linijkę w miejsce z adresem strony internetowej: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/. W wyszukiwarce znajdującej się na stronie, ponownie wpisujemy „Stylish”, następnie klikamy zielony przycisk i przeprowadzamy instalację. Uwaga! W trakcie procesu instalacyjnego pojawi się okno dialogowe informujące nas o ryzyku związanym z owym rozszerzeniem. Z uwagi na dostępne dane możemy wnioskować, że to ostrzeżenie pełni funkcję tylko i wyłącznie formalną, argumenty za tym idące to grubo ponad pół miliona pobrań oraz nasz dodatek jest pokazywany jako polecany.

jak zmienić wygląd facebooka

Aby zacząć zabawę ze zmianą wyglądu naszego Facebooka musimy otworzyć stronę o adresie: http://userstyles.org/. Na tej stronie znajdziemy masę motywów, które zostały wykonane przez użytkowników, po to by zmienić nudny i standardowy wygląd strony, na jaką patrzą przez większość swojego czasu będąc przy stanowisku komputerowym.
Motyw niech każdy wybierze według swojego uznania przecież to co ładne czy brzydkie to tylko kwestia gustu. Po wyszukaniu naszego ulubionego motywu, klikamy w niego tradycyjnie lewym przyciskiem myszy. Ostatnia rzecz jaką musimy zrobić to wcisnąć przycisk „Instal with Stylish”. Jak to przy każdej instalacji, należy wszystko potwierdzić, w tym przypadku zrobimy to zwyczajnie poprzez kliknięcie przycisku „Instaluj”.

Wybrany motyw będzie działał tylko dla domeny Facebooka.

Jako dodatek powiem, że możemy również zmienić stronę główną Facebooka (tą, która służy nam do logowania). Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by mieć poprawnie zainstalowane rozszerzenie „Stylish”. Przejdźmy do rzeczy, aby zmienić stronę główną ponownie wchodzimy na adres: http://userstyles.org/.
Instalacja jest równie prosta jak w powyższych przypadkach, wszystko załatwiamy za pomocą przycisku „Instal with Stylish”. Jeśli chcesz zobaczyć efekt swojej pracy, po prostu wejdź na adres Facebooka. UWAGA! Pamiętaj by korzystać adresu z końcówką „pl”. Pozostało Ci już tylko zalogowanie się do serwisu, aby sprawdzić czy wybrany motyw to ten, którego wygląd satysfakcjonuje Cię w stu procentach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here