zdjęcia z facebooka

W dobie wszechobecnego internetu coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju portale społecznościowe. Każdy użytkownik posiadający konto może zamieszczać tam interesujące go treści i dzielić się nimi ze swoimi znajomymi, albo udostępniać je publicznie, również osobom, które nie figurują w bazie „znajomi”. Niektóre portale umożliwiają również wysyłanie wiadomości prywatnych do innych użytkowników.

Jednym z takich portali społecznościowych jest, założony drugiego lutego 2004 roku, Facebook, mający pierwotnie służyć jedynie studentom uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych. Z czasem jednak wieści o nim zaczęły się rozchodzić z prędkością światła, dzięki czemu coraz więcej ludzi miało do niego dostęp. Początkowo rejestracja możliwa była tylko przez link polecający od aktywnego użytkownika.

Portal rozrastał się, zyskiwał coraz większą popularność, zwiększała się liczba zarejestrowanych użytkowników. Po pięciu latach od powstania założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, zamieścił na swoim blogu informację, że w końcu, po raz pierwszy, jego twór zaczął przynosić zyski, a nie tylko straty. Autor dzięki pomysłowi, który został wcielony w życie, stał się najmłodszym miliarderem świata. Nakręcono o nim również film pod tytułem „The social network”.

jak usunąć zdjęcia z facebooka

Portal ten posiada wiele różnych opcji. Na tak zwanej osi czasu pojawiają się udostępniane treści. Użytkownik może tworzyć wiadomości tekstowe, wklejać zdjęcia czy pliki wideo, udostępniać linki, do miejsc, które szczególnie go zainteresowały. Pod każdym takim „postem” wyświetla się lista reakcji, która początkowo ograniczała się do niebieskiej łapki z uniesionym w górę kciukiem, czyli lajka. Obecnie użytkownik ma do wyboru pięć kolejnych reakcji: „super”, „haha”, „wow”, „przykro mi” i „wrr”, do każdej dopasowana jest odpowiednia emotikonka, pozwalająca zobrazować daną emocję. Dodatkowo można stworzyć bazę swoich znajomych.

Dzięki temu, w ustawieniach prywatności można wybrać, kto ma dostęp do udostępnianych treści. Użytkownik ma możliwość dodawania zdjęć i grupowanie ich w albumy posiadające nazwę. Przydatną opcją jest tworzenie grup użytkowników, w których osoby do nich należące, udostępniają wybrane przez siebie treści, zazwyczaj zgodne z tematyką wyżej wspomnianej grupy.

Facebook, oprócz tak zwanej tablicy, posiada funkcję messenger, czyli służy jako komunikator, do wysyłania prywatnych wiadomości do pojedynczych osób, a także umożliwia tworzenie konwersacji grupowych. Jest to bardzo przydatna funkcja. Nie ma potrzeby posiadania aktywnego konta telefonicznego, żeby wysłać wiadomość tekstową.

Wystarczy połączenie z internetem i przeglądarka internetowa lub zainstalowana aplikacja Messenger i można pisać, wysyłać zdjęcia, a także krótkie, kilkunastusekundowe filmiki, nagrane bezpośrednio w aplikacji. Istnieje również opcja przesyłania zdjęć i filmów utworzonych wcześniej, znajdujących się w pamięci telefonu lub komputera. Opcja konwersacji przy pomocy tego portalu jest niezwykle użyteczna. Czasami jednak zdarza się, że człowiek napisze do kogoś coś, czego nie chciał, lub nie powinien napisać.

I wtedy pojawia się pytanie „Jak usunąć wiadomości z Facebooka?”

Osoba taka klika lewym przyciskiem myszy na magiczne trzy kropeczki wyświetlające się zaraz obok wiadomości i widzi słowo „usuń”. Usuwa wiadomość i wraca do swoich zajęć. Okazuje się jednak po jakimś czasie, że znajomy odpisuje na wiadomość, która przecież została usunięta.

Serce zaczyna szybciej bić, mózg przyspiesza i pracuje na najwyższych obrotach i pojawia się niezrozumienie. „Jak to? Przecież tej wiadomości nie było. On nie miał prawa jej zobaczyć. Co się stało?” Po przetrząśnięciu internetu można znaleźć odpowiedź. Facebook nie posiada takiej funkcji, jak usuwanie wiadomości z konwersacji. Owszem, wiadomość znika, ale tylko z części widocznej dla autora. Osoba, która była adresatem, ma do niej ciągle dostęp.

jak usunąć zdjęcia z facebooka

Po aferze z wyciekiem danych z Facebooka w 2014 roku, prezesi portalu postanowili dodać funkcję kasowania elementów konwersacji, żeby uchronić się przed ewentualnymi konsekwencjami kolejnego ataku hakerskiego. Jednak nie uznali za konieczne wprowadzenie jej dla wszystkich użytkowników.
Po tym, jak informacja o takich praktykach wyciekła na zewnątrz, pojawiły się głosy, że opcja kasowania wiadomości ma być opcją ogólnodostępną, z której będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy. Byłoby to na pewno niezwykle duże ułatwienie, ponieważ nie raz zdarzają się sytuacje, kiedy wyśle się coś przez pomyłkę, albo w emocjach, a lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby wiadomość nigdy nie wyszła poza umysł autora.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here