fb

Fundamentalną kwestią, która dotyczy nas wszystkich jako ludzi, jest sprawa komunikacji. Bez tego procesu, nie bylibyśmy w stanie dokonać tak wielu wspaniałych rzeczy jako cywilizacja, społeczeństwo czy nawet mniejsze grupy. Jeżeli weźmiemy pod lupę dwie dowolne osoby które chcą razem coś stworzyć, niezbędnym elementem do tego, żeby im się to udało, jest komunikacja.

Sposobów na porozumiewanie się z innymi jest ogromna ilość: poczynając od zwykłej rozmowy, przez przekazy masowe w telewizji i radiu, aż po media społecznościowe zyskujące w naszych czasach gigantyczną popularność. Skoro już jesteśmy przy mediach społecznościowych, warto napomknąć o ciekawym zagadnieniu z nimi związanym, a mianowicie: jak usunąć konto na facebooku?

Chyba każdy z nas zna osobę, która przez długi okres czasu przebywała na różnego rodzaju mediach społecznościowych, spamowała różnego rodzaju contentem, publikowała praktycznie wszystkie szczegóły dotyczące jej życia, aż pewnego dnia postanowiła skończyć z Facebookiem i usunąć konto. Czy sprawa jest na tyle prosta na jaką brzmi? Niekoniecznie. Okazuje się, że za procedurą usunięcia konta na facebooku skrywa się niemała liczba aktywności koniecznych do wykonania w tym celu.

Ludziom często wydaje się, że wystarczy wejść w „ustawienia” wybrać magiczną opcje „usuń konto” i ot tak, sprawa załatwiona. Nic bardziej mylnego. Głównym problemem z mediami społecznościowymi jest fakt, że przy podawaniu danych na swój temat, często podajemy o wiele za dużo, a korporacje, które pozwalają nam założyć sobie konto na określonym portalu społecznościowym, zastrzegają sobie prawa do przetrzymywania naszych danych.

Teoretycznie, od wprowadzenia RODO, sytuacja powinna się zmienić ale prawdę mówiąc, ciężko powiedzieć ile czasu minie, zanim faktycznie egzekutywy zawarte we wspomnianym dokumencie wejdą w życie.

jak usunąć konto na facebooku

Zatem, jak usunąć konto na facebooku?

Tak jak wspomniałem w poprzednim akapicie, konieczne jest kliknięcie w ustawieniach opcji usuń konto, a następnie potwierdzenie swojej szokującej decyzji. Sama akcja tego typu nie wystarczy. Trzeba jeszcze skupić swoją uwagę na tym, jakie dane firma od mediów społecznościowych dotyczące Ciebie może przechowywać. W tym miejscu, wchodzi konieczność rozpoczęcia wyczerpująco wnikliwej konwersacji z reprezentantami facebooka w danym kraju. To może zaprowadzić na różne ścieżki.

Media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. Kiedyś, mieliśmy do czynienia praktycznie tylko i wyłącznie z portalem „nasza-klasa”, który zginał po pewnym czasie śmiercią naturalną. Następnie przyszła kolej monstrum – facebook wchodzi na rynek. Początkowo było niewinnie. Z opowieści założyciela facebooka Marka Zuckerberga wynika, że pierwotnie facebook miał służyć tylko i wyłącznie do dowiadywania się, czy dana dziewczyna z colleage’u ma chłopaka czy nie.

Wszystko zaczęło się rozwijać na coraz większą skale, a granice facebooka wyszły daleko poza uczelnię Zuckerberga. Teraz dominuje na całym świecie wzmagając konkurs sztuczności i pozorów wśród ludzi. Nie zrozumcie mnie źle ale osobiście widzę, co media społecznościowe robią z ludźmi i coraz częściej widzę zasadność pytania: jak usunąć konto na facebooku?

Kiedyś, zanim komunikacja masowa, telefoniczna, przez media społecznościowe i smsy nie istniała, ludzie byli zmuszeni uczyć się ładnie pisać, wypowiadać się w towarzystwie, uczyć się podstaw komunikacji interpersonalnej, słuchania i innych niebotycznie przydatnych umiejętności w życiu. Nikt nie chciał wyjść na osobę niekompetentną w rozmowie, dlatego szkolił się w technikach rozmowy, mowy ciała, patrzenia ludziom w oczy w trakcie rozmowy, kwiecistego doboru słownictwa itp. itd.

konto na facebooku

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z kompletną dewaloryzacją języka. Ludzie coraz mniej uwagi poświęcają temu, czy napisane przez nich zdanie ma w sobie błędy ortograficzne, gramatyczne, nie wspominając już o językowych. Czym to zjawisko jest spowodowane? Komunikowanie się przez media społecznościowe, które powoli staje się bardziej popularne w krajach tzw. „wysokorozwiniętych”, nie wymaga poprawności językowej ale tylko komunikatywności dla odbiorcy.

W rezultacie ludzie, stają się autorami wypowiedzi, których przeczytanie przyprawia o ból oczu ale jest chociaż trochę komunikatywne dlatego ma prawo bytu. Nie powinno tak być. Żeby uchronić się przed dewaloryzacją własnych postaw językowych, możesz podjąć działanie już teraz i zadać sobie pytanie, które uwolni Cię z oków gramatycznego horroru, a mianowicie: jak usunąć konto na facebooku?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here