Listy dla klientów – czy w dobie Internetu mają sens

Co nam przychodzi do głowy, gdy widzimy człowieka dzierżącego w dłoniach pióro i zapisującego list – osobę starej daty, tradycjonalistę, a może tego, który znalazł sposób na okazanie emocji i szacunku do drugiej osoby? Pisanie listów odeszło trochę w zapomnienie, bo przecież mamy Internet. Tą drogą możemy jednak wyrazić jeszcze większy szacunek. Pokazać, że dla kogoś się staramy. W ten sposób listy, a nie tylko przesyłki wykorzystają przedsiębiorcy, którzy chcą zdobyć zaufanie klientów.

Kilka słów, ale jakże ważnych!

Wyobraźmy sobie przesyłkę, która do nas dociera. Cieszy jej zawartość, bo wyczekiwaliśmy na to zamówienie. Sprawdzamy, czy wszystko działa, czy nic nie zostało uszkodzone w transporcie. Zajmujemy się zastosowaniem produktu, który wreszcie trafił do naszych rąk i przeważnie zapominamy o przesyłce. Do następnego razu. A teraz wyobraźmy sobie, że został do niej dołączony krótki liścik. Taka odręczna wizytówka, na której znalazły się zwykłe, a jakże ważne podziękowania za wybór właśnie tej oferty. Być może dodatkowe życzenia, kolejna propozycja, jakiś rabat. Cokolwiek, co zostaje skierowane do indywidualnego klienta, ale słowem pisanym.

Taki teoretycznie zwykły liścik daje odbiorcy poczucie, że w tym momencie jest on najważniejszy dla przedsiębiorcy. Że to właśnie dla niego specjalnie została opakowana, przyszykowana i zabezpieczona przesyłka. Klient nie zapomina o tak drobnym geście i chętnie wraca po kolejne zamówienie.

Jaką wybrać kopertę?

Na rynku znajdujemy koperty w różnych rozmiarach, formatach, ale i kolorach czy nawet dodatkowych zabezpieczeniach. Można je wybrać na przykład w E-hurtownia-opakowan.pl. Która najlepiej nada się na zabezpieczenie zarówno przesyłki, jak i skromnego listu przygotowanego z myślą o odbiorcy? To zależy!

Białe koperty są najbardziej uniwersalne, dlatego sprawdzą się w każdym przypadku. O kolorowe można się pokusić, gdy pakowane są artykuły marketingowe, reklamowe, gadżety czy akcesoria różnego rodzaju. Jeśli zawartość to nie tylko krótka notka, ale i wartościowe przedmioty, przyda się koperta ze specjalnym zamykaniem, tak zwanym bezpiecznym.

Kruche i delikatne rzeczy wymagają szczególnej ochrony w trakcie transportu. Od tego są specjalne oznaczenia dla kurierów, ale nie tylko. Należy w takim przypadku wybrać kopertę bąbelkową, która amortyzuje wstrząsy i zabezpiecza zawartość pakunku w razie ewentualnych upadków.

Ważne!

Wybierając kopertę należy kierować się nie tylko jej wymiarami zewnętrznymi, ale i wewnętrznymi. Jest to szczególnie ważne w przypadku korzystania z kopert bąbelkowych, których przestrzeń wewnątrz zostaje nieco ograniczona, przez zastosowanie folii pęcherzykowej.

Liczy się sposób zamykania. Alternatywą dla tradycyjnie zamykanych kopert są te, których nie da się otworzyć bez ich uszkodzenia. To zaś oznacza, że łatwo rozpoznać, czy nikt nie próbował podejrzeć zawartości.

Chcąc zdobyć klienta, jego zaufanie i dać mu poczucie, że jest równie ważny, co ten, który składa zamówienie na dużą kwotę, warto pomyśleć o dołączeniu skromnego liściku lub zwykłej, a jakże niezwykłej notki na papierze. To może przynieść dodatkowe korzyści!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here