Niezbędnik przedstawiciela handlowego

Powodzenie w pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego gwarantuje na pewno jego osobowość i umiejętności. Jednak znalezienie nowego klienta wiąże się również z możliwością jak najszybszej jego obsługi, czyli zagwarantowania dostawy towaru lub usługi w umówionym czasie. Dlatego tak dużą popularnością w firmach handlowych cieszą się systemy magazynowe. Pozwalają na generowanie informacji w jednej bazie danych i jej udostępnianie poszczególnym pracownikom w zależności o ich obowiązków. Praca przedstawiciela handlowego to praca w terenie. Skuteczne i wygodne korzystanie z danych zgromadzonych w systemie zapewnią mobilne aplikacje sprzedażowe.

Mobilna obsługa sprzedaży

Jeśli przedstawiciel handlowy ma być skuteczny, to powinien mieć bezpośredni dostęp do systemu magazynowego zarówno z domu, jak i z siedziby klienta. Warto zatem zainwestować w odpowiednie oprogramowanie dla handlu w postaci mobilnej aplikacji. Takie oprogramowanie gwarantuje dwukierunkową synchronizację danych (np. dokumentów), a co za tym idzie, zapewnia wgląd użytkownika w niezbędne mu w danej chwili informacje. Potrzebny jest jedynie smartfon albo tablet z systemem Android i dostęp do Internetu. Zakup aplikacji nie wiąże się więc z rozbudową infrastruktury i nakładami inwestycyjnymi.

Jakich korzyści możemy oczekiwać po mobilnej aplikacji sprzedaży? W takiej aplikacji każdy handlowiec posiada swoje indywidualne konto. Dzięki temu obsługuje dokumenty handlowe i magazynowe, tworzy zamówienia i ma możliwość wysłania ich e-mailem. Po opracowaniu zamówienia uzyskuje potwierdzenie o aktualnym stanie magazynu. Może obsługiwać wiele cen. Aplikacja mobilna to również baza danych o klientach. Użytkownik może nie tylko dodawać i edytować te dane, ale co ważne, może sprawdzać terminy płatności i stan zaległości poszczególnych kontrahentów.

Mobilna aplikacja sprzedaży usprawnia zatem obsługę procesów sprzedażowych, a ponadto umożliwia kontrolę pracy handlowców. Jednocześnie pozwala także uniknąć błędów, które mogą się pojawić w pracy w terenie.

Mobilna obsługa magazynu

Każdy przedstawiciel wie jak ważna jest dla niego informacja o stanach magazynowych. Bieżąca informacja o dostępie towaru decyduje często o sukcesie transakcji. Aplikacja magazynowa z całą pewnością przyda się również innym pracownikom. Szczególnie tym bezpośrednio wspomagającym pracę handlowca. Warto zwrócić uwagę, że można przy jej pomocy tworzyć dokumenty magazynowe (np. PZ, WZ, PW, RW) oraz przeprowadzać inwentaryzację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here