facebook

Facebook jest platformą, która z założenia miała ułatwić komunikację studentom uczącym się na Harvardzie. Jednak bardzo szybko portal się rozbudował i w krótkim czasie stał się jednym z najpopularniejszych portalów na świecie.

Facebooka używa teraz niemal każdy

Ludzie komunikują się ze sobą za pomocą podłączonego do niego popularnego komunikatora o nazwie Meesenger. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które wyjechały za granicę w celach zarobkowych i tam osiadły znacznie ułatwiło komunikację z rodziną i znajomymi. Oszczędzają czas i przede wszystkim pieniądze, bo rozmowy i smsy są nadal bardzo drogie i mało osób ma pieniądze aby często telefonować z za oceanu do bliskich.

Kolejnym plusem jest funkcja na Meesengerze dzięki, której możemy nie tylko pisać znajomym czy rodzinie wiadomości, ale także rozmawiać z nimi widząc ich za pomocą kamery np w telefonie.
Dzięki Facebookowi możemy także śledzić zdjęcia i dodawane posty przez naszych znajomych. Wiemy gdzie byli, jak wyglądają, czy wszystko u nich w porządku. Możemy się w pewnym sensie czuć jakbyśmy uczestniczyli w ich życiu. Taka alternatywa jest pomocna jeśli nie mamy szansy na realne uczestniczenie w życiu naszych bliskich i przyjaciół.

wydarzenie na facebooku

Facebook także pozwala nam zareklamować to, co akurat tej reklamy potrzebuje. Jeśli zakładamy własną działalność i nie mamy za wiele funduszy na zareklamowanie swojej firmy czy usług, to możemy założyć jej profil opisujący czym dana firma się zajmuje, umieścić cennik, zdjęcia wykonywanych prac czy wykonywanej usługi. Na profilu naszej firmy ludzie będą mogli dodawać opinie. Jeśli będą dobre to z pewnością podniesie nam ogólny prestiż firmy i zapewni nam dużo więcej klientów w przyszłości.

Ze względu na to, że z Facebooka korzysta bardzo dużo osób (szacuje się, że około 7 milionów ludzi jednocześnie) mamy szansę, aby dowiedziało się o nas dużo większe grono potencjalnych klientów.
Działa to również w drugą stronę, bo jeśli my będziemy potrzebować usług jakiejś firmy to na tej platformie ją bez problemu znajdziemy wraz z opiniami ludzi jednocześnie więc zaoszczędzimy czas na pytanie znajomych pocztą pantoflową i potencjalny kontakt z daną firmą będzie znacznie szybciej przebiegał.

Jednak Facebook niesie ze sobą też wiele zagrożeń. Miedzy innymi możemy zainfekować swój komputer wirusami, a i sami możemy wirusy nieświadomie innym wysyłać.
Ten portal społecznościowy bardzo też wciąga i czasami dzielimy się za wieloma informacjami z osobami, których właściwie znamy tylko z widzenia.

Wiele osób będąc na L4 z pracy wstawia zdjęcia z imprez, widowisk, koncertów czy różnego rodzaju wyjazdów, a powinni leżeć właśnie w domu w swoim własnym łóżku. Takie zdjęcie może z łatwością zobaczyć nasz szef bądź koleżanka z pracy i pocztą pantoflową taka informacja do naszego przełożonego dojdzie, a za niewłaściwe korzystanie ze zwolnienia lekarskiego nie według jego przeznaczenia grozi nam dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Jak utworzyć wydarzenie na facebooku ?

Jeśli mamy pomysł na spotkanie i chcemy, aby dowiedziało się o nim wiele osób równocześnie, nie musimy wysyłać do każdego z osobna wiadomości ze szczegółami i terminem realizacji naszego pomysłu.
Możemy utworzyć wydarzenie i zaprosić do niego wszystkich jednocześnie oszczędzając czas.

jak utworzyć wydarzenie na facebooku

W tym celu należy kliknąć w główne menu naszego profilu i odszukać zakładkę WYDARZENIA. Następnie należy kliknąć opcję UTWÓRZ WYDARZENIE. Kolejnym krokiem i w sumie najważniejszym jest określenie opcji, kto ma informację o naszym pomyśle przeczytać. Jeśli chcemy np zorganizować zlot osób z naszej szkoły musimy zaznaczyć opcję znajomi, ale jeśli organizujemy protest to lepszym wyjściem będzie zaznaczyć, że jest to wydarzenie publiczne i dzięki temu będzie mógł przeczytać o tym każdy, a nie tylko osoby z kręgu naszych znajomych.

Następnym krokiem po określeniu charakteru odbiorców naszego wydarzenia, jest określenie czego ma dotyczyć. Najlepiej jest dokładnie i jasno opisać charakter spotkania, miejsce, dokładny termin i w jakim celu jest. Musimy podać jak najwięcej informacji, aby użytkownicy wiedzieli gdzie i po co się wybierają i na co się godzą.

Następnie klikamy opcję UTWÓRZ i już możemy zapraszać znajomych.
Jeśli np organizujemy wydarzenie, które kiedyś już się odbyło to można dodać do niego zdjęcia czy filmy z poprzedniej imprezy i dzięki temu użytkownicy jeszcze bardziej nabiorą pełnego obrazu na co się ewentualnie piszą i na co stracą w razie czego czas.
Opcja utworzenia wydarzenia daje nam również podgląd kto wyraził chęć udziału w wydarzeniu, a kto się nad nim zastanawia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here